هانوتا

فهرست

خانه » ذهنیت پول ساز » استمرار در مسیر موفقیت (تمرکز روی نتیجه)
19 آذر 1401

استمرار در مسیر موفقیت (تمرکز روی نتیجه)

هزارتو

زندگی یک هزار تو است که باید بپذیری بن بست ها در مسیرت قرار دارند. حواست باشه که باید با تمرکز روی نتیجه پیش بری. شاید پیش اومده باشه که در مجلات برای حل این معماها کلک میزنیم و از آخر به اول میرویم. یعنی از محل خروج شروع به حرکت میکنیم و از آنجا به نقطة ورود می رسیم.گاهی در واقعیت هم همین کار را انجام بده و فقط به نتیجه فکر کن. 

فهرست مطالب

تمرکز روی نتیجه

خودتو جای یک خلبان بزار. مسیر رو گم کنی چی میشه؟ خلبان همیشه مقصد را میشناسد و هر لحظه مسیر خود را بر اساس مقصد اصلاح میکند تا به مسیر صحیح برگردد. باید ایمان داشته باشیم که به هدف های خود میرسیم؛ برای تقویت ایمانت، هدفت را به عنوان یک واقعیت بنویس.

تمرکز روی مقصد اهمیت دارد اما سطح عمیق تری هم وجود دارد که می توانی به آن برسی و عزم و اراده ات رو محکم تر کنی. این سطح عمیق تر را سود یا نتیجه میگویند. جای اینکه فقط از هدف بنویسیم درباره ی سودآوری این هدف هم بنویسیم. اصلا چرا آن هدف را می خواهی و رسیدن به آن چه تاثیری در زندگیت داره؟ در حین نوشتن توضیح بیشتری درباره هدفت بده … و به این دلیل …. و بعد …و به آن دلیل …

از خودت بپرس چرا داشتن شغل فلان تا این حد برایم مهم است؟ اگر این شغل را داشته باشم چه اتفاقی ممکن است بیافتد؟

تغییر دادن محیط خود رفتن به کنار آب برای نوشتن

تغییر محیز مطالعه

سخت نگیر، لازم نیست برای نوشتن پشت میز کارت باشی و تکیه کنی. لزومی نداره با مداد یا خودکار بنویسی. جایی برو که خلاق تر میشوید. یک بار آب رو امتحان کن. پاهات رو داخل تشت آب کن یا به حمام برو و شروع به نوشتن کن. بعد نوشته هات و انتقال بده تو دفترت. آب به ذهنتون آرامش میده. در باران قدم بزنید و بنویسید. ریزش فراوان و آرام باران برای تفکر و نوشتن افکار مناسب است.

جایی بنویس که مزاحمی نباشه در مسافرت ها یا در کنار دریا. اب روان باعث جریان فکر میشه. دوش گرفتن برای اغلب افراد الهام بخش است. شاید به خاطر یون های منفی درون آب است. اگر هوا به خاطر وجود چیزهایی مثل تهویه های مدرن، فرستنده های تلویزیونی و بادهای موسمی از مقدار زیادی یون مثبت اشباع شود افراد ممکن است دچار سردرد و خستگی شوند برای مقابله با آن، چیزهای به اصطلاح دیونیزه کننده منفی هوا، مقدار زیادی الکترون وارد هوا می کنند و باعث افزایش انرژی و خلاقیت افراد می شوند.

دیگه نمیتونی منکر این باشی که بعده یه دوش گرفتن سرحال میشی و آرامش میگیری. آب تعادل را به ما برمی گرداند. صدا و حتی تصویر ریزش آب در نزدیکی فرد نیز می تواند وی را آرام کند و تخیل او را بارور نماید. زمان نوشتن به جایی برو که آرامش داشته باشید. کافه ای برو که پیشخدمتش بهت آرامش میدهد. میتونی فضایی رو برای خلاقیت خودت بسازی.

متعهد شدن

وقتی به چیزی اعتقاد داری و برای رسیدن بهش تلاش میکنی، معجزات اتفاق می افتند. تا وقتی متعهد نشدی تردید داری… زمانی که از ته دل متعهد میشوی خدا کمکت میکنه. اتفاقاتی می افتد که در غیر این صورت هرگز نمی افتاد جریان کاملی از حوادث به نفعت شکل میگیره… اتفاقات پیش بینی نشده و قرارها و کمک های مادی که توی خوابت هم  نمیدیدی سر راهت قرار میگیره.

به عهده ی خودته که به احتمالات و امکانات اعتماد کنی به حدی که آماده باشی رؤیاهات و روی کاغذ بیاوری، حتی در حالیکه هیچ دلیلی برای محقق شدن رویایت نداری. دقیقا تفاوت خیالبافی و استفاده از تخیل در همین جا است. تعهد به یک هدف، منجر به این میشه که شما به آن جامه عمل بپوشانی. وقتی خیالبافی میکنی تعهدی نسبت به خلق آن نداری. تأثیر نوشتن این است که شما را از خیالبافی بیرون آورد و در مسیر تعهد قرار دهد. وقتی اهداف را روی کاغذ می آوری به نوعی واقعیت پیدا می کند.

بیشتربخوانید: برنامه ریزی تا موفقیت

بیشتربخوانید: برنامه ریزی تا موفقیت

مرور تمرین های بخش استمرار در مسیر موفقیت

تند نویسی در زمان نا امیدی

نوشتن درباره نتیجه باعث میشود تمرکزت را حفظ کنید، حتی زمانی که تمرکز نداری. نوشتن باعث می شود تصویر پایدار باقی بماند. وقتی روی نتیجه تمرکز میکنی در زمان حال بنویسی، طوری که انگار چیزی را شرح میدهی که قبلا اتفاق افتاده است. حالا فواید نتیجه رو بررسی کن و در اخر بگو چرا اون رو میخوای؟

هرچقدر دلیل داشته باشی برای هدفت، باعص میشی رویات زنده بمونه.

فهرست روزانه

رودخانه، دوش آب یا آبشار خلاقیت رو بیشتر میکنه. نوشتن تو این فضا ها رو امتحان کن.

تعهد

اولین قدم برای تعهد نوشتن است. اقدام کوچکی در راه تحقق رویا انجام بده، حتی اگر شواهد عکس آن را نشان میدهند و بعدش اگر کمک از جاهایی رسید که اصلا انتظارش را نداشتی تعجب نکن.

 

مدرسه کسب و کار هانوتا با ارائه ی آموزش های تکمیلی در همه ی حوزه ها سعی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با ایجاد یک اکوسیستم بتوانند محصولات و خدمات خود را ارائه کنند. در صورت تمایل به ثبت نام یا درخواست مشاوره ی رایگان میتوانید اطلاعات خود رو برای ما ارسال کنید کافیست بر روی گزینه ی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

hanotacrm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader