هانوتا

فهرست

خانه » مهارتهای استخدامی » یه کارفرما به دنبال چه کسی هست؟
02 مهر 1401

یه کارفرما به دنبال چه کسی هست؟

یه کارفرما به دنبال چه کسی هست؟

یکی از سوالاتی که معمولاً ذهن افرادی که بدنبال کار هستند را مشغول می کنه اینه که کارفرما به دنبال استخدام چه فردی هست و چه معیارهایی برای انتخاب داره؟ آیا کارفرما بدنبال پیدا کردن ایراد در مصاحبه شونده هست؟


  کارفرما واقعاً دنبال استخدام نیرو هست.

نکته اولی که باید در مورد آن صحبت کرد اینه که یه کارفرما وقتی آگهی استخدام می ده و زمانی را برای مصاحبه استخدامی می گذاره، پس واقعاً بدنبال جذب نیرو هست و صرفاً برای سرگرمی این کار را نمی کنه. پس اولین نکته ای که باید مورد توجه باشه اینه اکه کارفرما یا مصاحبه کننده، واقعاً بدنبال استخدام یک نفر هستند.


  بیشتر از آنکه شما جویای کار باشید، کارفرما جویای نیروی کاری خوب هست.

یکی از بزرگترین دغدغه های کارفرماها اینه که نیروی کاری خوب پیدا نمی شه بهتره اینطوری بگیم، کار زیاده اما نیروی کاری خوب کم.

خیلی از کارفرماها واقعاً بدنبال یک نیروی کاری فوق العاده می گردند که با دل وجان کار کنه، کسی که بتونه کاری که به او سپرده می شه را به بهترین نحو ممکن و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام بده.


  کارفرما نیروی خودکار و خودکنترل می خواد

خیلی ها صرفاً سر کار می رن تا پول دربیارن و فقط همین براشون مهمه، این افراد در بهترین حالت راس ساعت در محل کارشون حاضر می شن و بلافاصله بعد از اتمام ساعت کاری، دست از کار می کشند. اما افرادی هستند که با علاقه کار می کنند، آنها عاشق کارشون هستند و سعی میکنند به بهترین نحو ممکن کار کنند. آنها وظایف خودشان را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند و علاوه برآن سعی می کنند راهکارهایی را بیابند که سازمان را رشد بده، آنها تلاش می کنند با بهترین کیفیت ممکن کارشان را انجام بدهند و نیازی به نظارت ندارند.

یک کارفرما به دنبال چنین افرادی می گرده. اگر چنین روحیه ای داشته باشید، مطمئن باشید بهترین پست های سازمانی و بهترین حقوق را دریافت خواهید کرد.

کارفرمایان به چه ارزش‌هایی اهمیت می‌دهند؟

به غیر از توانایی‌ها و ویژگی‌هایی که در بالا در رابطه با آن‌ها صحبت کردیم، بعضی از ارزش‌ها از اهمیت بالایی برای کارفرمایان برخوردارند. با اینکه کارفرماها نیز همانند هر شخص دیگه ای، ارزش‌های خودشون رو در زندگی دارند، اما برای انتخاب کارکنان خود، معمولا به سه ارزش زیر اهمیت بیشتری می‌دهند:

صداقت

  • : کارفرما دوست داره کارکنانش با او روراست باشند و حتی بدون نظارت، با صداقت و درستکاری، وظایف محوله را انجام بدن. این موضوع، شاید حتی از مهارت‌های تخصصی شما نیز برای کارفرما با ارزش‌تر باشد.

احترام

  • کارفرمایان قوی، اهمیت زیادی به فرهنگ سازمانی می‌دهند و سعی می‌کنند محیطی سرشار از احترام و دوستی در سازمان خود ایجاد کنند. به همین دلیل، رفتار محترمانه و اهمیت دادن به احساسات دیگران، از مهم‌ترین ارزش‌ها نزد کارفرمایان است.

اخلاق کاری

  • اخلاق و وجدان کاری، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که هر کارفرما دوست دارد در کارجوی مورد نظرش ببینه. کارفرمایان ترجیح می‌دهند کسانی را استخدام کنند که واقعا سعی می‌کنند به ازای حقوقی که دریافت می‌کنند، از تمام توان خود برای کار کردن و کمک به پیشرفت سازمان، بهره بگیرند؛ کارکنانی که به سازمان وفادار باشند و موفقیت سازمان را موفقیت خودشان بدانند.

hanota

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader