هانوتا

فهرست

خانه » ذهنیت پول ساز » آمادگی برای رسیدن به موفقیت و شروع مسیر
19 مرداد 1401

آمادگی برای رسیدن به موفقیت و شروع مسیر

مسیر موفقیت

اینجا قراره یکم از آمادگی برای رسیدن به موفقیت باهات حرف بزنیم. اگر آماده ی چیزی باشی بی شک دنیا اون رو بهت هدیه میده. شاید یکم باهات فلسفی حرف بزنیم. کاری نداریم به اینکه حوصله ی این حرف هارو نداری یا اعتقاد نداری، انتخاب با خودته…

چند تا سوال اولش از خودت بپرس و جواب بده
چند تا آدم بیکار دیدی؟
آیا همشون جدا از مدرک مهارتی هم دارند؟
آیا آماده ی ورود به یک شرکت معتبر هستند؟
جوابتون واضحه
(اینجا هدف کسایی نیستن که با روابطشون بدون مهارت تو جای معتبری هستند).

بیشتربخوانید: تعیین کن چی میخوای؟

بیشتربخوانید: تعیین کن چی میخوای؟

فهرست مطالب

افزایش مهارت و ایجاد آمادگی برای رسیدن به موفقیت

وقتی رویاهات رو نوشتی شروع کن به کار کردن روی خودت و ایجاد آمادگی برای رسیدن به موفقیت و باقیه ماجرارو بدست معجزات بسپار.

شاید تا الان تجربه ی روابط عاشقانه ی ناموفق داشته باشی. روابطی که با خیانت، عدم توجه کافی یا به دلایل مالی به پایان رسیده باشه.

همینجا از خودت سوال کن که آیا شما یا پارتنرت برای رسیدن به یک رابطه ی موفق آماده بوده اید؟

پیشنهاد میکنیم برای خودت نامه بنویسی و توش بگی:

چه کسی رو میخوای؟

آیا آماده هستی به چنین شخصی برسی؟

آماده ای خودت رو برای این موقعیت منطبق کنی؟

آیا آماده ای خودت و وقف دیگری کنی؟

بی حاشیه دنبال زندگی شسته رفته ای هستی یا نه؟

خصایص پارتنر خودت رو تجسم کن

قیافه ی مدنظر و ویژگی های ظاهری مورد علاقت رو بنویس.

آیا از نقاط ضعف همسرت میترسی  یا بالعکس نقاط قوتش رو تحسین میکنی؟

از جزئیات نترس. از آرزوهات طفره نرو. حالا به روابط قبلت نگاه کن ببین مشکل از کدوم این موارده کجا آماده نبودی؟

 

نیازها و خواسته های پارتنرت و پیش بینی کن و خواسته های خودت رو هم بنویس. هر چه فهرستت از شرایط رضایتبخش، روشن تر باشه دنیا راحت تر میتواند خواسته ات را به شما بده. اینطوری خودت رو هم آماده میکنی. آنچه بیرون از ما اتفاق می افتد یا نمی افتد اغلب انعکاسی است از کشمکش درونی ما. از گذشته فاصله بگیر.

قطعا نمیخواهی جای کسانی باشی که زندگی زناشویی دشواری دارند و نمی خواهند آن را تغییر بدهند. فکر کردن به این مسائل مانع از عشق و صمیمیت میشود. فکر کردن به دعواها و اعصاب خوردی ها تماما موانعی برای آماده شدنت هستند. جهت گیری نکن، که هیچ ازدواجی نمی تواند موفق و رضایت بخش باشد.

به مسیر شخصی خودت برای رسیدن به حقیقت و صداقت که خیلی ها وارد روابط خود نمیکنند اعتماد کن. اینجاست که می تونی امیدوار باشی رابطه ی تو متمایزه.

خب میتونیم کلی تر به این مثال نگاه کنیم.

چرا باید تو پولدار باشی؟

آماده ای لایف استایل یک آدم ثروتمند رو داشته باشی؟

آماده ای تحمل کنی استرس حقوق ده تا کارمند رو؟

آمادگی برای رسیدن به موفقیت یعنی همین…

میتونید کتاب آقای جوئل اوستین به همین نام رو مطالعه کنید.

 

کنترل ترس ها و احساسات در مسیر موفقیت

کنترل احساسات

نگرانی طبیعیه. همه ی ما نگران موثر نبودن روش ها و عواقب و اتفاقات هستیم. خود خوری ها و سؤالات آزاردهنده، اگر فلان بشه چه؟ اگر بهمان بشه چه؟ این نگرانی ها رویاها سرعتت رو کم میکنه. به هدفت به چشم یک سفر نگاه کن و از مسیر لذت ببر.

تصور کن قراره وزنت رو کاهش بدی و مدام نگران نخوردن تنقلاتی که دوست داری هستی چه اتفاقی می افتد؟

اگر مغازه ای راه بندازی و تماما فکره این باشی، که قرار نیست سود کنی… طبیعتا این کار رو انجام نمیدی. معادله خیلی ساده است. به جای این نگرانی ها بیا و از خودت بپرس: چه عواملی باعث میشه که درآمد یک فروشگاه کم بشه؟ آیا من اصلا آماده ی راه اندازی کسب و کارم هستم یا نه؟

آدم ها به ناامیدی های خود اجازه می دهند تا آسمان آرزوهایشان را ابری کند و خیلی زود وا میدهند. آنها باور ندارند که رویاهایشان به حقیقت می پیوندد. احساسات منفی مثل یک سرعت گیر عمل میکنند. ترس هایتان و راه حل برطرف شدنش رو بنویسید تا خودشون یکی یکی از بین برن.

شاید بپرسی که چرا باید درباره ترس ها نوشت؟ مطمئن باش که تأثیر مثبت داره چون، نوشتن درباره ترس ها دید منفی و اضطرابی که داری و از دلت خارج میکنه. نوشتن راه خوبیه برای اینکه واکنش های عاطفی منفی خودت و به زور در قالب کلمات بریزی و از دلشوره گرفتن جلوگیری کنی. باید اجازه بدهیم نوشتن جایی برای پارک کردن نگرانی ها باشد.

اگر ترس ها و رؤیاهای خودت رو روی کاغذ بیاری راهی را در برابر خود باز میکنی که از ناهمواری مسیر کم بشه. نوشتن درباره ترس ها باعث میشه که، احساسات منفی روی تو تسلطی نداشته باشن و رویاها به شما قدرتی متفاوت میدن تا دیگه توانایی هات رو محدود نبینی.

مرور تمرین های بخش شروع موفقیت

چه کسی به رویای شما رسیده

بعد از اینکه تمرین های مقاله ی قبلی رو انجام دادی و رویاهات رو مشخص کردی وقتشه که مشخص کنی که چه کسی مستحق رسیدن به این رویاست. چطور این رویا برای تو دست یافتنی میشود؟ هر چقدر دقیق تر بنویسی آماده تری تصویر دقیق و کاملی از ویژگی هایی که جهت آمادگی برای رسیدن به موفقیت میشه رو به روی کاغذ بیاور. نه فقط هدفت و بیان کن بلکه بنویس بعد از محقق شدن هدفت زندگی روزمره شما دقیقاً چگونه خواهد بود.

اگر بعد از مدتی به هدفت نرسیدی بنویس چه چیزهای دیگه ای هست که میتونه آمادت کنه. از خود بپرس چه چیزهای دیگه ای باید یاد بگیرم؟ در اینجا چه درسی برای من وجود دارد؟ انتظار کشیدن چه چیزی را به من یاد می دهد؟ اجازه بدهید نوشتن پاسخگوی سوالات شما باشد. اجازه بدید فقط مسئله ی زمان باقی بماند.

نامه نوشتن

برای خودت نامه بنویس. به خودت این شانس رو بده که احساس کنی چقدر اهداف میتوانند واقعی باشند.

مدیریت ترس ها

بعد از نوشتن رویاها قطعا ترس هارو احساس میکنی؛ اما یک راه برای پس زدنشون وجود داره، اونم اینه که اون ها رو از ذهنت بیرون بریزی و روی کاغذ بیاری. رویاهات رو از ترس هات تفکیک کن. از اضطراب هات بنویس تا دلشوره ها کاهش پیدا کنه.

مدیریت سرزنش ها

تصویر یک شخص منفی رو روی صفحه ی ترس هات بچسبون. زیرش گلایه هات رو بنویسی. بنویس:

چرا تا الان سرزنش شدی؟

مورد حمله ی چه قضاوت هایی قرار گرفتی؟

از سرزنش های خصمانه، نق زدنها و تحقیرهای ناجوانمردانه بنویس واز ضمیر دوم شخص استفاده کن و لحنی سرزنش آمیز داشته باش. مثلا به خودت بگو: به اندازه کافی عرضه و استعداد نداری سره همین موفق نمیشی.

حالا تصویر شخص موفقی رو پیدا کن که از زندگی لذت میبره. حالا جملات دوم شخص بالا رو به اول شخص تبدیل کن و به جای آینده زمان حال رو انتخاب کن. مثلا بنویس که:

من بهترینم و موفقم.

حقوقم زیاد شد این ماه .

همکارام میخوان جای من باشن و دائم تحسینم میکنند.

حواسم جمع و وقت شناسم.

من ثروتمند و مشهورم.

مدرسه کسب و کار هانوتا با ارائه ی آموزش های تکمیلی در همه ی حوزه ها سعی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با ایجاد یک اکوسیستم بتوانند محصولات و خدمات خود را ارائه کنند. در صورت تمایل به ثبت نام یا درخواست مشاوره ی رایگان میتوانید اطلاعات خود رو برای ما ارسال کنید کافیست بر روی گزینه ی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

hanotacrm

اشتراک در
اطلاع از
guest
نام دوره
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x