هانوتا

فهرست

خانه » آموزش شبکه های اجتماعی » ارتباط پول و انرژی
19 فروردین 1402

ارتباط پول و انرژی

یک انسان قدرشناس در تمام حالات سپاسگزار است.

بیشتربخوانید: سلامتی و ثروت

بیشتربخوانید: شکرگزاری

فهرست مطالب

روز هفتم :راه های خروج از منفی بودن

هر موقعیت منفی، خواه یک رابطه پر دردسر باشد یا نبود سلامتی یا مشکل کاری، ناشی از نبود سپاسگزاری به مدت طولانی است. اگر ما برای چیزهایی که در زندگیمان هست شکرگزار نباشیم به صورت ناخودآگاه وجود آنها را برای همیشه تضمینی خواهیم دانست. همانطور که شکرگزار بودن باعث موفقیت آمیزتر شدن زندگی ما میشود تضمینی دانستن وجود چیزهای مختلف هم سبب نزول و آفت میزان موفقیت در زندگی میشود.

آیا برای داشتن سلامتی شکرگزار هستی؟

آیا فقط وقتی متوجه سلامتیت میشی که به درد یا بیماری گرفتار میشی؟

آیا هر روز برای کاری که داری شکرگزاری میکنی یا فقط در زمان اضطرار به فکرشی؟

آیا برای حقوق و درآمدت خوشحالی یا فکر میکنی همیشگی و پیش یا افتاده است؟

آیا زمانی که همه چیز خوب پیش میره به خاطر کسانی که دوستشون داری سپاسگزاری یا فقط زمانی که مشکلی پیش میاد با دیگران درباره آنها صحبت میکنی؟

آیا برای اتوموبیلت که به خوبی کار میکنه شکرگزاری یا فقط وقتی که از کار می افته به فکرشی؟

آیا برای زنده بودنت در هر روز سپاسگزاری یا زنده بودن خود را یک مسئله پیش با افتاده میدونی؟

تضمینی دانستن چیزها باعث میشه ما نسبت بهشون ناشکر باشیم، وقتی هم که ناشکر باشیم دلایل بیشتری برای ناشکری پیدا میکنیم.

اگر نسبت به هوا، ترافیک، رئیست، همسرت، دوستانت، غریبه ها، ایستادن در صف ها، صورت حسابها، اقتصاد، قیمت اجناس یا سرویسهای یک شرکت شکایت داشته باشی، شما شکرگزار نیستی و از اتفاقای خوب جلوگیری میکنی.

اگر کاری درست پیش نمیره یعنی شما قدرشناس نباشی. وقتی به اندازه کافی قدرشناس باشی، انرژی های منفی از شما دور میشوند هنگامی که قدرشناس باشی، سرزنش نمی کنی و نق نمی زنی. مطمئن باش اگر شرایط بدی داری موقتیه و قرار ازت دور بشن. ممکن است این کار نخست باشه، پس دنبال نشانه ها در شرایط منفی باش.

امروز یکی از مشکل های زندگیت را در نظر بگیر که می خواهی حل بشه و همزمان به ده علت برای شکرگزاری فکر کن. طبیعتا شروع این تمرین سخته.

بسیار شاکرم زیرا در این مدت وقت لازم را برای کنار خانواده بودن داشته ام.

شاکرم برای این که در این مدت اوقات فراغت بسیار خوبی داشتم.

بسیار سپاسگزارم که در مدت زیادی از زندگی ام بیکار نبوده ام و تجربه کسب کرده ام.

خوشبختم چون این برای نخستین بار است که در زندگی بیکار بوده ام.

خوشبختم از اینکه هنوز کارهایی هست و هر روز موقعیت کاری جدیدی ایجاد میشود.

خوشحالم از اینکه دانسته هایی داشتم که باعث شد برای مصاحبه کاری دست خالی نباشم.

خوشحالم از اینکه سالم هستم و میتوانم کار کنم.

از تشویق ها و حمایت های خانواده ام بسیار سپاسگزارم.

از استراحتی که داشتم بسیار سپاسگزارم چرا که به راستی به آن نیاز داشتم.

خوشحالم که به سبب از دست دادن شغلم فهمیدم که از دست دادن کار چه بهایی داره.

بیا تا مثال دیگه ای را بررسی کنیم: پسری که رابطه اش با پدرش به خطر افتاده است. پسر احساس میکند که تفاوتی ندارد و هر کاری که میکند از نظر پدرش خوب نیست.

خوشحالم از این که بیشتر روابطم در زندگی در شرایط ایده آلی قرار دارد.

از پدرم سپاسگزارم که به سختی کار و تلاش کرد تا من بتوانم تحصیلاتی داشته باشم که او هیچ وقت فرصتی برای دستیابی به آن نداشت.

از پدرم برای مراقبت هایش از خانواده در دوران کودکی ام سپاسگزارم، چراکه در غیر این صورت هیچ گاه در نمی یافتم که کار کردن چقدر سخت است و برای اداره کردن خانواده به پول نیاز داریم.

از پدرم سپاسگزارم برای آنکه هر روز شنبه مرا به تمرین بسکتبال می برد.

بسیار خوشحالم که این روزها پدرم مانند دیگر مواقع نسبت به من سخت گیر نیست.

 بسیار خوشحالم از این که پدرم به من بسیار اهمیت میدهد، چون اگه برایش بی اهمیت بودم سخت گیری نمی کرد.

خوشحالم از اینکه در اثر نوع برخورد پدرم یا من دلسوزی ام نسبت به فرزندانم افزایش یافته است.

از پدرم سپاسگزارم که به من آموخت که تشویق و حمایت چگونه میتواند باعث داشتن فرزندانی شاد و با اعتماد به نفس شود.

 

از اینکه میتوانم با پدرم بگویم و بخندم بسیار خوشحالم بعضی ها هیچ گاه به این تجریه دست نیافته اند، چراکه پدر نداشته اند و آنهایی که پدرشان را از دست داده اند هیچ گاه فرصتی برای شاد بودن به همراه پدرشان نبوده است.

از داشتن پدری که در کنارش لحظات خوبی داشتم و میتوانم باز هم لحظات خوبی داشته باشم احساس خوشبختی میکنم.

به دلیل این احساس قلبی پسر نسبت به پدرش او برای بهبود رابطه خود با پدرش دوباره تلاش خواهد کرد. او تفکرات و احساساتش را نسبت به پدرش تغییر میدهد که در نتیجه این تغییرات به سرعت به پدرش جذب میشود وقتی پسر از پدر خود سپاسگزار باشد، در سطوح انرژینیکی و کوانتومی نیز این مسئله باعث بروز تأثیرهای مثبت بر ارتباطاش با پدرش میشود. وقتی او حالت شکرگزاری خود را در قبال پدرش حفظ کند شرایط بهتری را در ارتباط با پدرش به دست خواهد آورد و روابط آنها رو به بهبود میرود.

به خاطر داشته باش که میزان تأثیر قدرشناسی شما براساس احساسی که دارید تعیین میشود. پس از تمرین قدرشناسی باید حسه خوبی داشته باشی.

برای امروز سعی کن هیچ عبارت منفی ای در ذهنت وجود نداشته باشه. وقتی که قصد داری سخنان منفی بگویی به سرعت صحبت کردن را متوقف کن و بگو: «ولی باید بگم که از این بابت بسیار سپاسگزارم.»

تمرین های این بخش حول اندیشیدن است. باید درباره ی توانایی های بدنت فکر کنی و از این بابت سپاس گزار باشی.

به رانها و پاهای خودت فکر کن، به اینکه اگر نبودن چقدر رنج آور بود. به تمام کارهایی فکر کن که میتونی انجام بدی از جمله حفظ تعادل، نشستن برخواستن و ایستادن، رفتن به حمام رفتن به آشپزخانه برای نوشیدن آب و رانندگی. توانایی راه رفتن، به ما آزادی و لذت بردن را هدیه میدهد.

به حواس 5 گانه فکر کن. شاید فقط زمان سرما خوردگی قدر لذتی که در بوییدن و چشیدن داریم و بدونیم. بوها خاطرات و برامون زنده میکنند. خاطراتی به مراتب بیشتر از دیده هامون. کافیه بوی چمن خیس خورده رو تصور کنی….

اگر حس لامسه نداشتی هیچ وقت گرم و از سرد تشخیص نمی دادی. فرق تیزی و نرمی و ظرافت اشیاء رو درک نمیکردیم. عشق رو میتونی با این حس به تصویر بکشی… چطور بدون این حس میتوانستیم کسی و درآغوش بگیریم؟ حس لمس دست دیگران یک حس ارزشمند در زندگی است. بنابراین برای حس لامسه سپاسگزار باش.

حس بینایی که معجزه ی زندگیه ماست. این معجزه بهت اجازه میده تا چهره ی افرادی که دوستشون داری و ببینی. میتونی کتاب، روزنامه و ایمیل بخوانی و به تماشای تلویزیون بنشینی و از دیدن مناظر زیبای طبیعت لذت ببری. کافیه چشمتو ببندی و بخوای زندگی معمولی ای که داشتی و انجام بدی… بایت این نعمت سپاسگزار باش.

آرامش بخش ترین صدا رو تصور کن، به تمام موزیک هایی که دوست داری فکر کن… لذت بردن از یک گفتگوی دوستانه و کلی حال خوب دیگه با این حس محقق میشه بخاطر گوش هات سپاسگزار باش.

اما معجزه وارتر از هر حس یا سیستم یا اندامی در بدن قلبته. قلب، زندگی هر ارگان دیگری را در بدن کنترل میکند و زندگی را در اندام ها به جریان می اندازد. پس بگو قلب سالم و قدرتمندم، از تو سپاسگزارم.

سپس یک کارت یا کاغذ بردار و روی آن با حروف درشت بنویس:

هدیه ی سلامتی مرا زنده نگه داشته است.

کارت و با خودت نگه دار و در مقابل دید قرارش بده. اگر میز کار داری، روی میز قرار بده؛ اگر راننده هستی توی جیبت بگذار؛ اگر بیشتر وقت ها در خانه ای کنار تلفنت بگذارش. امروز 4 مرتبه باید بخونیش سپاسگزارش باشی و به همه ی این نوشته ها فکر کنی.

تمرین:

خب امروز باید 4 تا کار رو باهم انجام بدی

اولین تمرین اینه که ده تا از معجزه های زندگیتو بنویسی و بگی چرا شکرگزاری و در آخر شکرگزاری کنی.

تمرین دوم: یک مشکل یا موقعیت منفی را در زندگیت انتخاب کن که به شدت به دنبال تغییرش هستی. لیستی تهیه کن از ده مسئله که شما به خاطرش سپاسگزار هستی و به آن مشکل مربوط است. در پایان لیستت بنویس سپاسگزارم سپاسگزارم سپاسگزارم به خاطر اعتماد به نفس و عرم و اراده ام.

فقط امروز، ببین آیا میتونی بدون گفتن جملات منفی روزت و به پایان برسانی. اگر متوجه شدی که فکر یا جمله ای منفی در ذهن یا زبانت جای گرفته به سرعت آن را متوقف کن و بگو: «اما باید بگم که من از این بابت بسیار سپاسگزارم.»

آخرین کار هم برای قبله خوابه که قرار شد تمرکز کنی روی بهترین اتفاق امروزت و بابتش بگی سپاسگزارم.

روز هشتم :آمیزه های انرژی مثبت

در یک قلب شکرگزار، همواره ضیافت برپاست.

شکرگزاری پیش از خوردن غذا یک رسم هزاران ساله است که به دوران مصر باستان برمی گرده. با شتاب گرفتن زیاد زندگی در قرن بیست و یکم صرف وقت برای سپاسگزاری پیش از غذا به فراموشی سپرده شده. استفاده از فرصت ساده خوردن غذا یا نوشیدن برای قدرشناسی باعث افزایش انرژی مثبت در زندگی ما میشود.

اگر به زمانی فکر کنی که گرسنه بودی یادت میاد، که اون موقع نمی تونستی درست فکر کنی یا کاری انجام بدی، یا دچار ضعف میشدی و کلی چیزای دیگه…  تو به غذا نیاز داری تا زنده بمونی، فکر کنی و احساس خوبی داشته باشی بنابراین قدر شناس بودن نسبت به غذا یک معامله بسیار عادلانه به نظر می رسه. قبل از خوردن به تمام کسایی که زحمت کشیدن تا غذات آماده بشه فکر کن. به تمام فرایند تهیه ی غذا از لحظه ای که در زمین کشاورزی بوده تا الان فکر کن… غذا یک هدیه است! این هدیه طبیعت است. طبیعت به ما آب و غذا را هدیه داده است گفتن کلمه سپاسگزارم، پیش از خوردن با نوشیدن هر چیزی درک عملی و سپاسگزاری نسبت به معجزه آب و غذاست. این سپاسگزاری بر منابع جهان نیز تأثیر خواهد گذاشت. البته اگر به تعداد کافی انسان ها شکرگزاری کنند.

غذایی که با عشق درست شده باشد طعم به خصوصی دارد. یک راه درک بهتر دلیلی شکرگزاری چشیدن غذاست. امروز قبل از اینکه چیزی بخوری یا بنوشی، به چیزی که قصد داری بخوری خیره شو و کلمه سپاسگزارم را بلند بر زبان بیار. یک لقمه غذا بردار و آن را واقعاً بچش و ببین نه تنها لذت غذا خوردن بیشتر میشه، بلکه باعث ایجاد حس قدرشناسی بیشتری هم میشه.

اگر در هر زمان از روز فراموش کردی پیش از خوردن یا نوشیدن کلمه سپاسگزارم را بگویی…

به محض آنکه یادت آمد چشمانت را ببند و در ذهن خود به عقب برگرد و لحظه ای را که مشغول خوردن غذا بودی در ذهنت به تصویر بکش و در این لحظه کلمه سپاسگزارم را بگو.

قدرشناس بودن برای ساده ترین چیزها در زندگی مانند غذا و آب یکی از ژرفترین گونه های قدرشناسی است و هنگامی که شما این اندازه از قدرشناسی را حس کردید آنگاه درخواهید یافت که معجزه اتفاق می افتد.

تمرین:

خب امروز باید 3 تا کار رو باهم انجام بدی

اولین تمرین اینه که ده تا از معجزه های زندگیتو بنویسی و بگی چرا شکرگزاری و در آخر شکرگزاری کنی.

امروز پیش از آنکه چیزی بخوری یا بنوشی به چیزی که میخواهی بخوری یا بنوشی نگاه کنی و در ذهنت یا به صورت زبانی و بلند کلمه سپاسگزارم را بگو اگر میخواهی میتوانی با دستت گرد و خاک انرژی مثبت را بر غذا یا نوشیدنی بریزی.

آخرین کار هم برای قبله خوابه که قرار شد تمرکز کنی روی بهترین اتفاق امروزت و بابتش بگی سپاسگزارم.

بیشتربخوانید: سه گام اولیه ی شکرگزاری

روز نهم :پول رُبا

تنها با قدرشناسی است که زندگی برپا میشود.

شکرگزاری باعث رسیدن به اهداف و ناسپاسی موجب فقر میشه. توی هر زمینه ای هم صدق میکنه چه سلامتی، چه پول، چه شغل و روابط.

تمرین امروز برای اینه که  علت شکایت مردم نسبت به پول رو به یک عامل برای قدرشناسی تغییر بدیم تا قدرتش برای تغییر وضعیت مالی دو برابر بشه. اگر تو زندگی احساس کمبود پول میکنی و فکر میکنی که گله ای نداری مطمئن باش که توی ذهنت شاکی هستی یا احساس نا امیدی داری. به کار بردن واژه های منفی اشک آلود و یا نگران کننده درباره ی پول، تنگدستی می آفریند و البته بزرگترین شکایت ها زمانی صورت میگیرد که باید پولی پرداخت شود.

اگر از صورت حساب هایی که داری گلایه داری پس دچار تنگدستی میشی، اگر پول کافی نداری پس تنها کاری که میتونی اجام بدی اینه که نسبت به صورت حساب ها احساس قدرشناسی کنی و این در واقع همون کاریه، که باید انجام بدی تا پول بیشتری در زندگیت به دست بیاری. باید به گونه ای دقیق برعکس عمل کنی و در ازای سرویس ها و کالاهایی که در مقابل صورت حسابت دریافت کرده ای شکرگزار باشی.

برای آنکه نسبت به یک صورت حساب قدرشناس باشی باید به درآمد خود از محصولات و خدماتی که دریافت میکنی فکر کنی. اگر مسئله ی مالی به پرداخت اجاره ی منزل یا رهن مربوط میشود، برای داشتن خانه سپاسگزار باش؛ به این فکر کن که اگر نمیتونستی خانه ای اجاره کنی چه اتفاقی می افتاد؟ به تمام امکانات رفاهی ای که داری فکر کن و بابتش شکرگزار باش از اینترنت گرفته تا وسایل سرمایشی و گرمایشی. اگر شکرگزار باشی هنگام پرداخت صورت حسابب میگی: «سپاسگزارم، پرداخت شد»

ده تراکنش آخری که داشتی رو بررسی کن و بگو برای پولش سپاسگزارم میتونی برای خودت این لیست رو یادداشت کنی و بنویسی «سپاسگزارم – پرداخت شده»  از امروز به بعد، این را به عنوان یک عادت در نظر بگیر که هر وقت به مبلغ یک کالا یا خدمت فکر میکنی قبلش خدماتی رو مرور کنی که بوسیله ی اون بهت ارائه میشه.

قدرشناسی مانند یک ریسمان مغناطیسی است که به پول شما متصل است و پول همیشه به شما بازخواهد گشت. گاهی برابر، گاهی ده برابر یا بیشتر… که به میزان شکرگزاری تان مربوط است.

تمرین:

خب امروز باید 4 تا کار رو باهم انجام بدی

اولین تمرین اینه که ده تا از معجزه های زندگیتو بنویسی و بگی چرا شکرگزاری و در آخر شکرگزاری کنی.

تمرین دوم: هر قبض نپرداخته ای را که داری برداری و از قدرت شکرگزاری استفاده کن و روی آن بنویس: برای پولش سپاسگزارم و صرف نظر از این که پول آن را داشته یا نداشته باشی، تا آنجا که میتوانی برای پول پرداخت این قبض احساس شکرگزاری داشته باش.

تمرین سوم: ده صورت حسابی را که قبلا پرداخت کردی و بردار و روی آنها واژه های سپاسگزارم پرداخت شد را بنویس و برای آنکه پول پرداخت این قبوض را داری، قدرشناس باش.

آخرین کار هم برای قبله خوابه که قرار شد تمرکز کنی روی بهترین اتفاق امروزت و بابتش بگی سپاسگزارم.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

hanotacrm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader