هانوتا

فهرست

خانه » آموزش شبکه های اجتماعی » جذب فالوور ارگانیک و واقعی در اینستاگرام!
29 خرداد 1401

جذب فالوور ارگانیک و واقعی در اینستاگرام!

توجه: مرجع اصلی یادگیری شما جلسات آموزشی دوره اصلی است که توسط اساتید اصلی گروه آموزشی هانوتا تدریس میشود، این نوشتار برای کمک بیشتر به شما توسط تیم محتوای هانوتا نوشته شده است.

 

تمام آن چیز که ما و شما دنبالش هستیم در همین یک تیتر ساده خلاصه میشود! صرف نظر از اینکه شما پیج فروشگاهی دارید، بلاگر شغلی هستید (فعالیت خدماتی مانند روانشناسی، ناخن کاری، مژه کاری، آموزش و معلمی و …) و یا میخواهید از طریق بلاگری به کسب درآمد و ثروت برسید لزوماً باید فالوور جذب کنید، اما فالوور ارگانیک!

داشتن فالوور ارگانیک است که باعث میشود تبلیغ دهنده به یک بلاگر پول تبلیغات بدهد، همچنین این فالوور ارگانیک و واقعی است که برای پیج های فروشگاهی و بلاگرهای شغلی تبدیل به مشتری میشود! اما سوال اصلی اینست که فالوور ارگانیک و واقعی را به چه نحوی باید جذب کرد و آموزش حرفه ای به چه نحوی به ما کمک میکند که فالوور ارگانیک و واقعی جذب کنیم؟! در این مقاله میخواهیم به زبان ساده به شما آموزش دهیم که فرآیند جذب فالوور ارگانیک به چه صورت است، پس با دقت مقاله را تا انتها بخوانید!

یه روز ساده در اکسپلور!

قبل از اینکه وارد توضیحات تخصصی تر شویم برای اینکه درک موضوع برایتان ساده تر شود یک سناریو خیلی ساده و ساختگی را باهم مرور کنیم:

یک روز خیلی خوب از خواب بیدار میشی، صبحونه میخوری و با اغضای خانواده به اندازه کافی معاشرت میکنی، صبحونه که تموم میشه و بقیه اعضای خانواده میرن سراغ کار و زندگی شون تو هم میری یه گوشه روی مبل پذیرایی پیدا میکنی بشینی، اما حوصلت هم داره سر میره. گوشیت رو برداری اینستاگرامت رو باز میکنی، اول میری نگاه میکنی ببینی بقیه فالووینگ هات چه استوری و پست هایی گذاشتن، یه چند دقیقه ای با اون سرگرمی اما اونم زود تموم میشه، قدم بعدی چیه؟! افرین درسته، میری سراغ اکسپلور!

توی اکسپلور میگردی، چند تا پست میبینی خوشت میاد، میزنی روشون که بری کامل ببینی، هی از این پست به اون پست، بینش هم بعضی پست هایی میاد که خوشت نمیاد و ردشون میکنی اما خیلی پست هایی هم میاد که میخکوبت میکنه و تا انتها میبینی. بین این پست هایی که دوست داشتی به چند تا پست برخورد میکنی که کنجکاو میشی بری پیج طرف رو ببینی، ببینی چه کسی این پست رو تولید کرده و بقیه پست هاش راجع به چیه، به همین دلیل میری از اون بالای پست که ایدی طرف نوشته شده میزنی روی ایدی پیجش و میری داخل پیجش، بایو رو میخونی، هایلایت ها رو یه چک میکنی، بعد میری سراغ پست هاش یه نگاه میکنی و … آخرش به این نتیجه میرسی که بقیه پست ها و استوریاش اونقدری خوب نبودن که بخوای فالووش کنی پس از پیجش میای بیرون و برمیگردی بقیه پست های اکسپلور رو نگاه میکنی، 4 تا پست بالا پایین میکنی باز به یه پستی میرسی و میری داخل پیج طرف اما اینبار قضیه فرق میکنه و تو از پیج، پست ها و استوریای طرف خوشت اومده! این سری تصمیم میگیری فالوور کنی که بتونی بقیه پست هایی که تولید میکنه رو هم ببینی و …

این سناریو که در پاراگراف بالایی بیان شد یک کار خیلی روتین و عادی هستش که همه ماها روزانه انجامش میدیم، اما اگر یک کمی صبور باشی در ادامه میفهمی که چرا این سناریو رو مطرح کردیم. حالا با در نظر گرفتن این داستان کوتاهی که تعریف شد میتونیم بریم سراغ بقیه آموزشمون راجع به اینکه “چجوری میتونیم فالوور ارگانیک جذب کنیم” پس با دقت ادامه مطالب رو بخون چون احتمالاً خیلی به دردت میخوره!

اینسایت پست رو که یادته؟!

توی مقالات قبلی ورکشاپ که برات ارسال شد، شما کاملاً آموزش دیدید که چگونه پیج خود را به یک پیج کاری (یا همان پیج حرفه ای) تبدیل کنید و همچنین به طور کامل راجع به اینسایت و تحلیل اینسایت نیز آموزش دیدید (اگر مقاله قبلی رو نخوندی و یا هنوز نمیدونی اینسایت چی هست، لطفاً اینجا کلیک کن). برای یادآوری اینسایت به طور کلی به آمار و ارقامی گفته میشود که عملکرد کلی پست تولید شده توسط ما رو نشون میده، اینکه این پستی که ما تولید کردیم چقدر خوب بوده، چند تا کامنت خورده، چند تا لایک خورده و … (یادتون باشه برای اینکه بتونید اینسایت بگیرید از پست هاتون باید قبلش حتماً پیجتون رو از حالت شخصی به حالت حرفه ای یا کاری تبدیل کرده باشید، که این مورد هم در مقالاتی قبلی بهت آموزش داده شده، اما اگر نیاز داری باز آموزش ببینی میتونی روی اینجا کلیک کنی).

حالا قبل از اینکه به ادامه مطالب بپردازیم، تصویر پایین رو با دقت ببینید، این تصویر مربوط میشود به اینسایت یکی از دانشجویان هانوتا تنها 2 هفته پس از اتمام آموزش ها که ما برای آموزش از آن استفاده کردیم، همونجوری که در تصویر هم میبنید 3 تا بخشش رو با علامت مشخص کردیم، اول این 3 تا بخش رو با دقت ببینید بعد در صورت امکان برید یکی از اینسایت های خودتون رو ببینید و بعد برگردید ادامه مقاله رو بخونید:

چرخه طلایی جذب فالوور ارگانیک

در تمام پارامترهایی که یک اینسایت در اختیار شما قرار میدهد، 3 بخش آن مهم ترین ها هستند که این 3 بخش همانگونه که در تصویر مشخص شده است شامل موارد زیر هستند:

1- بازدید پست (یا همان impression) که به زبان ساده نشان دهنده تعداد دفعاتی است که پست شما از طریق های مختلف بازدید خورده است (اکسپلور، هوم، هشتگ و …)، همانگونه که در تصویر فوق مشاهده میکنید این پست دانشجوی هانوتا تعداد 11.616.528 مرتبه بازدید خورده است (حدود 11.5 میلیون بار بازدید) که اکثر آن از کاوش یا همان اکسپلور بوده اند (تعداد 11.224.211 بازدید از اکسپلور)

2-بازدید نمایه (یا همان profile visit) که به زبان ساده نشان دهنده تعداد افرادیست که از طریق این پست به پیج شما سر زده اند و پروفایل شما را مشاهده کرده اند (به عنوان مثال حتی خود شما هم وقتی در اکسپلور مشغول گشت و گذار هستید بسیاری از پست ها و ویدیوهایی که تماشا میکنید را به صورت سرسری رد میکنید ولی به بعضی از پست ها که میرسید روی ایدی پیج کلیک میکنید و به پیج تولیدکننده پست سر میزنید! “بازدید نمایه” یا “پروفایل ویزیت” دقیقاً همان افرادی هستند که با دیدن پست شما روی ایدی پیج شما کلیک کرده اند و وارد پیج شما شده اند.

باز هم همانگونه که در تصویر فوق میتوانید مشاهده کنید از بین تقریباً 11.5 میلیون نفری که این پست را مشاهده کرده اند فقط 32.368 نفر از آن ها تصمیم گرفته اند که از طریق این پست این دانشجوی هانوتا وارد پیج ایشان شوند

3- دنبال کردن ها (یا همان follows) که نشان دهنده تعداد افرادیست که از بین تمام افرادی که به پیج شما سر زده اند، تصمیم گرفته اند شما را فالو کنند. در مورد این دانشجوی ما از بین 32.368 نفری که به پیج ایشان مراجعه کرده اند تنها تعداد 8.965 (نزدیک به 9 هزار نفر) تصمیم گرفته اند که پیج ایشان را فالو کنند!

حال اگر سناریو ساختگی که در بخش اول باهم مرور کردیم را بخاطر آورید بیشتر متوجه منظور ما میشوید! در واقع پست شما توسط افرادی بازدید خورده است (معمولاً اکثر این افراد از طریق اکسپلور پست شما را میبینند)، که از بین این افرادی تعدادی به پیج شما علاقه مند شده است و بر روی ایدی پیج شما کلیک کرده اند و وارد پیج شما شده اند، از بین افرادی که به پیج شما سر زده اند تعدادی از آن ها از سایر پست های شما، استوری ها، هایلایت ها و … پیج شما خوششان آمده و تصمیم گرفته اند شما را فالوو کنند، دقیقاً همانگونه که شما خودتان بقیه را فالو میکنید (مثالی که در ابتدای این مقاله بیان کردیم).

چجوری با یک پست 10k یا همان 10 هزار فالوور (دنبال کننده) جذب کنیم؟!

همانگونه که تا الان متوجه شدید، اگر شما هم مانند این دانشجوی ما تمایل دارید با تولید یک پست نزدیک 10هزار تا فالوور بگیرید، باید این 3 تا موضوع را در تولید پست خودتان بلد باشید و رعایت کنید:

1- پستی تولید کنید که تعداد بازدید بالایی بگیرد

2- بلد باشید از بین بازدیدکنندگان آن ها را ترغیب کنید که به پیج شما سر بزنند

3- بلد باشید از بین افرادی که به پیج شما سر میزنند آن ها را ترغیب کنید که پیج شما را فالو کنند.

به همین سادگی!

شاید هم اکنون فکر کنید که این موضوع اصلاً ساده نیست، ولی متأسفانه یا خوشبختانه باید بگوییم سخت در اشتباهید! چرا؟! چون شما دقیقاً در آموزش های اصلی و حرفه ای هانوتا همین 3 موضوع به ظاهر پیچیده را به زبان ساده میاموزید، بدین ترتیب به راحتی هرچه تمام تر میتوانید به سرعت برای خودتان پست هایی تولید کنید که چندین هزار فالوور بگیرید بر روی هر پست!

 

چنانچه این نوشتار نیاز به ویرایش یا بروزرسانی دارد، یا مطلب جدیدی باید به آن اضافه شود میتوانید از بخش نظرات برای ما تغییرات مورد نظر خود را بنویسید تا در اسرع وقت اعمال شود. همچنین اگر موضوعی دیگری وجود دارد که نیاز دارید در مورد آن آموزش ببینید میتوانید در همان بخش نظرات برای ما موضوعات خود را ارسال‌نمایید تا به آموزش های هانوتا اضافه شود

hanota

اشتراک در
اطلاع از
guest
نام دوره
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نوراله اکبری
نوراله اکبری
1 سال قبل

عالی و اموزنده مثل همیشه

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
preloader