هانوتا

فهرست

خانه » ذهنیت پول ساز » شکرگزاری
20 تیر 1401

شکرگزاری

شکرگزاری

برای حضور خدا در زندگیت با زبان خودت دعا بنویس و شکرگزاری کن. شاید یک فکر احمقانه به سراغت بیاید که مسلماً خدای متعال کارهای به مراتب مهمتری از رسیدگی به دفتر یادداشتت دارد. شبها قبل از خواب برای خدا نامه بنویس. خدا همیشه پاسخی سرشار از محبت و دلسوزی میدهد. مثل پدر یا مادری مهربان که هم حمایت میکند و هم هشدار می دهد.

بیشتربخوانید: سه قدم تا موفقیت

بیشتربخوانید: سه قدم تا موفقیت

فهرست مطالب

نامه نوشتن برای خدا

زمانی که برای پدر و مادر یک هدف رو به شکلی تعریف میکنیم که انگار اتفاق افتاده؛ همیشه میگن: «خدا از زبانت بشنود!» 

خدا از قلمت بشنود

 

آیا این پاسخ را از ناخوداگاه خودت میگیری؟

وقتی شب هنگام سؤالی و مطرح میکنی و صبح جوابش و می گیری، افراد شکاک بهت میگن، که این ناخودآگاه خودته که جوابتو میده. شاید راست بگویند، اما شاید هم این خداست که تورو به اون بخشی از ناخودآگاه هدایت میکند که جوابت اونجاست. اگر نامه شما یک درخواست باشد پاسخ همیشه در نوشته صبح روز بعد ظاهر نمی شود. اما اگر آن را از طریق دعا نویسی درخواست کرده ای مطمئن باش که پاسخ آن را خواهی گرفت. دعا کردن مثل حرف زدن با یک دوست مورد اعتماد و داناست. مطمئن باش اگر بعد از مدت ها به دعاهای قبلی خود نگاهی بیندازی، میبینی به آن دعاهایی که برایش آماده بودی رسیدی. دعا کردن فقط استغاثه و تضرع نیست، بلکه ستایش و شکرگزاری هم هست به عبارت دیگر نباید فقط برای درخواست کمک به خدا نامه بنویسیم.

ایجاد یک مراسم آیینی

فنگشویی

میتونی نوشتن و تبدیل به نوعی مراسم آیینی کنی تا پیام با معناتر بشه و چیزی به حرکت دربیاد. مطمئن باشی که، اگر برات به اندازه ای مهم بوده که رویات رو تقاضا کنی؛ پس به اندازه ای مهم است که بهش توجه بشه. پر محتوا و عمیق بودن مراسم به دلیل تمام عناصر سازنده ی مراسم است. هر مراسمی می تواند عمیق و پر محتوا باشد.

یکی از دلایل مؤثر بودن این تکنیک خاص، وجود مراحل مختلف در یک مراسم آیینی است که حین انجام آنها پیامی را به ناخودآگاه خود میفرستید که میگوید این قضیه را جدی گرفته ام. گاهی تقاضاها مثل یک دعا هستند.

شکرگزاری

اگر رویایی در سر داری، دنبالش کن

اگر به رویایی رسیدی، پرورشش بده.

اگر رویایت به حقیقت پیوست آن را جشن بگیر

جشن گرفتن یعنی تایید پیروزی و تشکر از زحمات اطرافیان، خانواده، دوستان و دیگرانی که کمک کردند تا رویای شما جامه عمل بپوشد. دستاوردهات و جشن بگیر و از کسانی که کمکت کردند تا به اینجا برسی تشکر کن.

سپاسگزاری باعث برداشتن قدم های بعدی میشود. محبت کردن به دیگران شکرگزاری است. لازم نیست برای شکرگزاری صبر کنی تا به خواسته ات برسی.

هر زمان پولی از کسی دریافت میکنی از او تشکر کن، این پول باعث راحت شدن زندگی شما میشود. مراقب کسانی باش که مراقب تو هستند. میتوانی یک یادداشت بنویسی. این یادداشت میتواند یک جمله ساده مثل: از کمکی که بهم کردی مشتکرم یا به خاطر تمام زحماتی که کشیدی متشکرم باشد. حتی اگر هر بار همان جمله را تکرار کنی باز هم باعث ایجاد انرژی مثبت برای دریافت کننده می شوی. با تداوم این روش کم کم متوجه هر لطف کوچکی میشوی و به خاطر آن تشکر میکنی، مثل دست تکان دادن برای کسی که در ترافیک به شما اجازه ورود یا عبور می دهد.

بیشتربخوانید: کنار کشیدن یا رها کردن

بیشتربخوانید: کنار کشیدن یا رها کردن

مرور تمرین های بخش شکرگزاری

نوشتن نامه برای خدا

برای خدا نامه بنویس تا از او ستایش و تشکر کنی، سؤال بپرسی یا در موقع گرفتن تصمیمات مهم از او راهنمایی بخواهی.

مراسمی برای خودت داشته باش

عناصر چهارگانه آب، باد، خاک و آتش را به نوعی در مراسم استفاده کن. مثلا غذا و برخی اشیاء و سمبل ها عود یا گیاهان معطر را در مراسم بگنجان. مثلا میتوانی از وسیله خاصی برای نوشتن استفاده کنی مثل قلم پر دست ساز و جوهر اگر نوشتن اهداف را با نوعی مراسم آیینی مخلوط کنی پیام شما با معناتر میشود این کار چیزی را به حرکت در می آورد.

ساخت یک کتاب دعا

یک صفحه از نعمت های زندگیت بنویس. متشکرم از اینکه… و به نوشتن ادامه بده. از جمع آوری این صفحات یک کتاب دعا درست کن. از چیزهای کوچک و بدیهی آغاز کن. ممنونم بخاطر دوستانم بخاطر سلامتی و سقف بالاسرم و….

ساختن عادت جدیدی برای تشکر

به دنبال بهانه هایی برای تشکر کردن از دیگران باش.

تقسیم شادی با عزیزان

بعد از موفق شدن جشن بگیر و از تمام کسایی که به شما کمک کردن تشکر کن.

مدرسه کسب و کار هانوتا با ارائه ی آموزش های تکمیلی در همه ی حوزه ها سعی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با ایجاد یک اکوسیستم بتوانند محصولات و خدمات خود را ارائه کنند. در صورت تمایل به ثبت نام یا درخواست مشاوره ی رایگان میتوانید اطلاعات خود رو برای ما ارسال کنید کافیست بر روی گزینه ی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

hanotacrm

اشتراک در
اطلاع از
guest
نام دوره
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
preloader