هانوتا

فهرست

خانه » ذهنیت پول ساز » گام برداشتن در مسیر موفقیت
19 شهریور 1401

گام برداشتن در مسیر موفقیت

گام برداشتن در مسیر موفقیت

خب تا الان آرزوهاتو مشخص کردی از اینجا به بعد در مسیر موفقیت هستیم. برای رسیدن به آرزوها باید مسیر هارو مشخص کنیم. ابتدا با هدف گذاری های کوچیک شروع میکنیم. ایده آل گرایی رو فراموش کن. اگر دوست دارید صاحب بزرگترین فروشگاه زنجیره ای بشی بیاید از یک فروشگاه ساده شروع کنی و قبلش مهارت های لازم برای فروش رو کسب کنی. زمانی که به اهداف کوچک خود میرسی بدون معطلی و غرور به سمت اهداف اصلی حرکت کن.

بیشتربخوانید: شروع مسیر موفقیت

بیشتربخوانید: شروع مسیر موفقیت

فهرست مطالب

آزاد شدن نوشتن تا رسیدن به راه حل

اگر راه حل رو نمیدونی شروع کن به نوشتن. دائم اهدافت و بزرگتر و به روزتر کن. اگر نمیدونی چی بنویسی؛ بنویس که «نمی دانم چه بنویسم». خودت رو مجبور کن تا انتهای صفحه ی اول برسی و مجدد صفحه ی دوم رو پر کن. این صفحات متعلق به شماست. در تای چی این کار را بسط دادن میگویند، یعنی زمانی که تلاش میکنی حواس خودت رو به روی چیزی فراتر از هدف اولیه متمرکز کنی. چیزی رو انجام بده که فکر میکردی فراتر از توانایی هاته.

یک راهکار تندنویسی است؛ یعنی به سرعت نوشتن بدون توقف برای فکر کردن ویرایش کردن تنظیم کردن یا نقد کردن. از تندنوسی زمانی استفاده کن که میخواهی صفحه را پرکنی، راه خود را به زور از میان اعتراض ها باز کن و آن صدای درونت و که هر کلمه از تورو به نقد میکنه خاموش کن. هر چه در ذهن داری روی کاغذ بیاور. حقیقت و بگو… هیچ ایرادی نداره اگر تندنویسی هات رو با خشم و فریاد از بین ببری. ایمان داشته باشی که در تند نویسی مغز ما میدونه باید چیکار کنه. چون وقتی در عین تمایل به دست کشیدن به نوشتن ادامه میدی، پاداش کارت اینه، که ناگزیر به یک راه حل و یک برنامه عملی می رسی. شما حق داری عصبانی بشی وقتی اوضاع در کنترلت نیست. این خشم از روی ترسهات اتفاق می افتد. شاید از خودت بپرسی که:

حالا چی میشه؟

به کجا میخوام برسم؟

تصور کن کارمند یک شرکت هستی. برای خودت صفحات را پر کن که:

چرا برای این جایگاه مناسب هستی؟

اصلا خودتو سانسور نکن. بنویس اگر از کارت خوشت نمیاد.

بنویس که از اخراج شدن میترسی.

بنویس از کارتون متنفری.

از بی ارزش بودنت در جایگاه شغلیت بنویس.

بپرس چه تخصصی داری؟

چه کسی تو شرکت طرفته؟

بنویسید تا آرام بشی.

در انتها بررسی کن که:

قبل از ورود به این کار چقدر اعتماد به نفس داشتی

چه احساسی داشتی در زمان مصاحبه

با این مقایسه پیشرفت خودتون رو یادداشت کن. قطعا شکست خوردن از دست روی دست گذاشتن بهتره. خشم و عصبانیت ناشی از ترس هاته پشت سر بزارشون. شکست بخشی از مسیر موفقیت هستش.

 

ساده کردن کار با فهرست

لیست کارها

برای بیان یک هدف با خودت رو راست باش. کافیه یک فهرست کوتاه و ساده داشته باشی و شرحی از مقصد برای خودت بنویسی. قبل تر اشاره شد که رسیدن به این اهداف رو مثل یک سفر در نظر بگیری. فهرستی آماده کن که برای این سفر ضروری است. ضروری ترین خواسته ها را زودتر یادداشت کن. این فهرست را در یک جایی از منزلت قرار بده تا هر وقت ناامید شدی بهش نگاه کنی.

نوشتن فهرست باعث میشود فکر آن از سرت خارج شود. ذهن ما گاهی تبدیل به باتلاق های تاریکی میشود؛ خوره ی فکری، وراجی دائم پیوسته رشته افکار را پاره میکنند. وقتی اهدافت را به یک فهرست تقلیل می دهی باعث میشود تمرکز خودتو حفظ کنی. نوشتن فهرست راهی است برای برطرف کردن ابهامات ذهنی برای اینکه بفهمی خودت چی میخواهی. کلی به همه چیز فکر نکنی نزار افکار روی سرت خراب بشه باور کن اینجوری هیچ اتفاقی نمی افتد.

بیشتربخوانید: استمرار در مسیر موفقیت

بیشتربخوانید: استمرار در مسیر موفقیت

مرور تمرین های بخش مسیر موفقیت

تند نویسی در زمان نا امیدی

وقتی به در بسته خوردی و میدونی هیچ پیشرفتی رخ نمیده خودکارت و بردار و بدون توقف بنویس تا زمانی که به راه حل برسی. زمان عصبانیت به خودت یادآوری کن که این خشم از روی ترسه. اگر شرایط، ناامید کننده است و فکر میکنی به هر دری زدی، اگر میدونی به کجا می خواهی بروی و راهی برای رسیدن به آنجا نداری فقط صفحه را پر کن و به نوشتن ادامه بده. صفحه را پر کن و بعد صفحه دوم.  از قدرت خودت و از راه حل هایی که به وجود می آوری شگفت زده خواهی شد. دچار نوعی تحول فکری خواهی شد و مانع را پشت سر خواهی گذاشت. به جای تسلیم شدن به راه خود ادامه بده. بهترین چیزها در اغلب مواقع درست بعد از جایی است که فکر میکنی ایده ها و راه حل ها تموم شده.

فهرست روزانه

به ترتیب براساس میزان اهمیت خواسته هات و روی کاغذ بیاور. این فهرست و در جای قابل مشاهده ای قرار بده و به طور مرتب مرورش کن خصوصاً وقتی که دل و جرات خودتو از دست می دهی. با خودت بگو این چیزیه که من می خواهم. مبهم و کلی ننویس؛ مشخص و جزیی نگر باش. فقط ننویس «ماشین»، بلکه مدل و رنگ و مشخصات ماشینتم بنویس. اگر به دنبال پول هستی فقط ننویس «پول» بلکه مقدارش رو هم مشخص کن وانمود کن کس دیگری را میخواهی به فروشگاه بفرستی بنابراین باید همه چیز و دقیقاً توضیح بدی تا مطمئن بشی طبق خواستت خرید می شود.

مدرسه کسب و کار هانوتا با ارائه ی آموزش های تکمیلی در همه ی حوزه ها سعی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با ایجاد یک اکوسیستم بتوانند محصولات و خدمات خود را ارائه کنند. در صورت تمایل به ثبت نام یا درخواست مشاوره ی رایگان میتوانید اطلاعات خود رو برای ما ارسال کنید کافیست بر روی گزینه ی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

hanotacrm

اشتراک در
اطلاع از
guest
نام دوره
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
preloader