هانوتا

فهرست

خانه » ذهنیت پول ساز » کنار کشیدن یا رها کردن؟
20 تیر 1401

کنار کشیدن یا رها کردن؟

شکست

در آخرین مرحله از رویاها شما باید بتوانید تحمل شکست داشته باشید. یکی از رایج ترین دلایل شکست، عادت به کنار کشیدن در زمانی است که فرد مقهور شکست موقت شده است. وقتی همه چیز در آستانه فروپاشی است، نشانه خوبی است از اینکه همه چیز در شرف درست شدن است. ده دقیقه آخر زایمان اغلب سخت ترین قسمت کار برای مادر و بچه است. در زندگی هم آشفتگی اغلب در آستانه پیروزی حادث می شود. اگر از این واقعیت با خبر باشی وقتی همه چیز از هم میپاشد ابراز شادمانی میکنی زیرا حتماً به خط پایان نزدیک شده ای.

بیشتربخوانید: شکرگزاری

بیشتربخوانید: شکرگزاری

فهرست مطالب

رهایی و تعادل

باید برای رها کردن آماده باشی. آنچه را نمی خواهی، آنچه آماده دست کشیدن از آن هستی را رها کنی. وقتی چیز تازه ای را وارد زندگی خود میکنی از یک چیز کهنه دست می کشی یا آن را دور می ریزی. مثلا اگر موبایل تازه ای خریدی، موبایل قبلیت و بفروش. اگر وسیله ی تازه ای خریدی که به مدل قبلی نیاز نداری وسایل قدیمی را ببخشی. اگر کتاب تازه ای خریده ای به قفسه کتاب ها برو و کتابی قدیمی را به یکی از دوستان خود بده.

مارک ویکتور هانسن پیشنهاد میکند که به لباس هایت امتیاز بدهی. عدد یک لباسی است که عاشقش هستی و به همین ترتیب عددهای بیشتر لباس های قدمی و بلااستفاده هستند.

شروع کن لباسی که استفاده نمیکن را هدیه بدهی، ببخشی یا از این مدل کارها. اینطوری کمد شما خالی میشود و به شکل نامحسوسی شروع به پر کردنش خواهی کرد.برای اینکه رها کردن و احساس آزادی ناشی از آن را تجربه کنی از کمد لباس هایت شروع کن. اخرین لباست را که کمترین اولویت را دارد به دیگران هدیه بده. در مرحله ی بعدی چیزهایی که به درد زندگیت نمیخورد را روی کاغذ بیاور و آن ها را رها کنید.

در زندگی، ما باید اغلب آماده دور ریختن چیزهای کهنه و چیزهایی که دیگر کمکی به ما نمی کنند باشیم، تا برای چیزهای تازه جا باز کنیم و آماده شویم.

سه سوال اصلی بشر این است که:

چرا آمده ای؟

امیدواری چه چیزی به دست بیاوری؟

آماده ای چه چیزی را قربانی کنی؟

شاید سؤال آخر برایت آزار دهنده باشد. دوست نداری چیزی را قربانی کنی. شروع کن به انباری برو و ببین از چه وسایلی استفاده نخواهی کرد؟ چه روابطی در زندگیت وجود دارد که، نه تنها مفید نیست بلکه کلی احساسات منفی در تو بوجود می آورد؟ حذفشان کن. مطمئن باش که اگر تحمل شکست یا رها کردن رو نداشته باشی موفق نمیشی…

تحمل شکست

اگر چیزی را نوشتید و اتفاق نیفتاد چه؟ پیشنها میکنیم قدرت تحمل شکست و داشته باشید اما باید اولین کاری که کنید: مکث و تأمل باشه، اصلا شاید اتفاق افتاده!

شاید بعد از شکست خجالت بکشید که بروید و چیزهایی را که درباره علاقه ی تان به آن نوشته بودید دوباره بخوانید. اما بدانید که شاید مهم هدفتان نباشد بلکه نتایج آم هدف برای ما مهم است. شاید چیزی که در آرزویش هستید قبول شدن در رشته ی پزشکی نباشید بلکه امنیت، پول و زمان کافی برای بودن در کنار خانواده باشد.

راه های زیادی برای رسیدن به نوک قله وجود دارد اما از هر راهی که به آن برسی چشم انداز آن فرقی نمیکند. وقتی روی نتیجه تمرکز می کنید دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد دائماً از خودتان بپرسید «اگر این اتفاق نیفتاد چه؟ چه کار دیگری میتوانم بکنم که در نهایت به همان نتیجه برسم؟

وقتی اقدامی که برای رسیدن به یک هدف صورت داده اید به نتیجه دلخواه نمی رسد به جای اینکه امید خود را از دست بدهید این جملات را تکرار کنید

برخی موفق می شوند.

برخی نمی شوند.

خب که چی؟

گام بعد!

تغییر دادن نقاط قوت مغز

بخش راست مغز اصولا احساسات با بخش غیر کلامی شما را تحت کنترل خود دارد در حالیکه افکار منطقی و تعقل تحت تسلط نيمكره چپ هستند. وقتی به هدف خود نمی رسی ببین با کدام بخش مغزت عمل میکنی و آگاهانه به بخش دیگر تغییر جا بده. اگر بخش منطقی مغز شما همه چیز را تحت کنترل خود دارد و بر رویاهای شما بیش از حد تسلط یافته است یک تکیه گاه عاطفی برای خودت پیدا کن. بنویس با رسیدن به این هدف چه احساسی خواهی داشت؛ شور و هیجان به خرج بده؛ نوعی ارتباط عاطفی بوجود بیاور.

برعکس اگر کنترل احساساتت از دستت خارج شده، کاری عینی و ملموس انجام بده. اگر احساسات ترس، تردید، بی ارزش بودن تو رو از پای درآورده منطقی و معقول باش. به جای قلب با مغز فکر کن. خودت و آموزش بده؛ بروشور یا کتابهایی بخر که با تصویر نشان دهند چیزی که به دنبالش هستی چه شکل و شمایلی دارد؛ با کسانی حرف بزن که کاری که شما می خواهی انجام بدهی، انجام داده اند؛ بعد راجع به یک جنبه عملی بنویس تا واقعیت پیدا کند. این تغییر روش باعث میشود دوباره اختیار کار را به دست بگیری و تعادلی به وجود می آورد که موانع را از سر راه بر می دارد.

فکر کن که درباره یک رابطه بی نقص و رؤیایی نوشتی و با کسی آشنا شد که دقیقاً با آن توصیفات انطباق داشت. بعد همه چیز خراب شد. آیا این یک شکست است؟

بیشتربخوانید: هدف گذاری

بیشتربخوانید: هدف گذاری

یا دوباره برای برد وارد مسابقه شوید با مسابقه دیگری پیدا کنید. شکست وجود ندارد فقط تأخیر در رسیدن به نتایج است

«هرگز انرژی مفید و مثبت را به این دلیل که ناامید هستید باطل و بی اثر نکنید فکر کنید حدس می زنم به کمی شکیبایی بیشتر نیاز دارم این فکر تأثیرات شگرفی بر آرامش جسمی و ذهنی و سلامت شما دارد».

مدرسه کسب و کار هانوتا با ارائه ی آموزش های تکمیلی در همه ی حوزه ها سعی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با ایجاد یک اکوسیستم بتوانند محصولات و خدمات خود را ارائه کنند. در صورت تمایل به ثبت نام یا درخواست مشاوره ی رایگان میتوانید اطلاعات خود رو برای ما ارسال کنید کافیست بر روی گزینه ی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

hanotacrm

اشتراک در
اطلاع از
guest
نام دوره
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خدیجه حسن پور
خدیجه حسن پور
1 سال قبل

ازافرادمسموم دوری نمودن،آنهاذهن ،روخسته،ورسیدن به هدف دشوارمیشه.
دیگراینکه کسانی هستن گام به گام درلحظه ی رسیدن به هدف ،پیداشون میشه همه مزاحمتون میشن،همه چیز خراب میکنن.

خدیجه حسن پور
خدیجه حسن پور
1 سال قبل

یک همراه نامناسب میتونه دررسیدن به شکست یاپیروزی،تاث

خدیجه حسن پور
خدیجه حسن پور
1 سال قبل

یک همراه نامناسب میتونه دررسیدن به شکست یاپیروزی،تاثیرشگرفی بزاره.

مهناز شریفی
مهناز شریفی
1 سال قبل

مرسی از آموزش های خوبتون

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
preloader