هانوتا

فهرست

خانه » ذهنیت پول ساز » هدف گذاری
16 شهریور 1401

هدف گذاری

هدف گذاری

گاهی سر رشته امور از دستت خارج می شود و رسیدن به رویاها محال به نظر می رسد. گام نخست در راه رسیدن به اهداف نوشتن و هدف گذاری است. نوشتن کمک میکنه تا بفهمی چی میخواهی. خیلی از آدم های عادی بعد از نوشتن آرزوهاشون روی کاغذ شاهد معجزه های کوچیک و بزرگی در زندگی خود شده اند. ما در این جا با مطالعه ی کتاب ها، چند توصیه واقع بینانه و تمرین برات داریم.

بیشتربخوانید: مدیریت محتوا

بیشتربخوانید: مدیریت محتوا

فهرست مطالب

مقدمه ی راه موفقیت

همین الان بعد از مطالعه ی این مقاله شروع کن به نوشتن، اولین قدم در مسیر موفقیت نوشتن و هدف گذاری است.

اگر دیگران با هدف گذاری توانسته اند به خواسته های خود برسند شما هم می تونی. کافیه فقط منتظر باشی تا اتفاق بیفته. اگر بدونی چه میخوای… می توانی به آن برسی پس به قول هنریت آن‌کلاوسر

 

بنویسید تا اتفاق بیافتد

شاید در نگاه اول حس کنی جمله ای انگیزشی و تکراریه، اما این کاملا علمی است. تعیین هدف، تمركز روی آن و داشتن تصویری روشن از آنچه در زندگی به دنبالش هستی میتونه باعث تحقق رویاهای شما بشود.

ما ازت میخواهیم در نخستین گام  هدف خود را بنویسی.

از آرزوهای بزرگ نترس

بر اساس ارزشی که داری برای خودت دستمزد تعریف کن و فکر کن با این حقوق چه کارهایی رو میتونی انجام بدی.

 

 

وقتی یک هدف را مینویسید «شاهد وقوع چیزهایی هستید که احتمال تحقق هدف را افزایش میدهد.

سوالات

سعی کن باورهای ترسناک و دلایل نالایق بودنت رو با روش های رفع نقاط ضعفت جایگزین کنی. اگر کوچولویی داری کودکت رو هم تشویق کن تا بنویسد. از چیزهای کوچیک شروع کن مثل برنامه هایی که برای تابستون داره یا اینکه دوست داره چی کاره بشه…

اصلا لازم نیست خوانا بنویسی روی کاغذ های باطله بنویسی. میتونی هر طور که دوست داری بنویسی و باز هم نتیجه میگیری. سعی کن به شیوه ی خودت هدف گذاری کنی. اگر از دانشجوهای مایی فقط میخوام ایمان داشته باشی.

قطعا هر چیزی که توی دنیا اتفاق بیفته خیره. ایمان داشته باش به اینکه زندگی روایتی است که تو هم دستی در نوشتنش داری.

شروع کن از خودت پرسیدن….

ببین من برات چند تا سوالی که هنریت آن‌کلاوسر هم از خودش پرسیده رو آوردم که واسه ی شروع کارت تقلب خوبی باشه.

فهرست سؤالات

چرا بیش از حد نگران ظواهر امور هستی؟

از نوشتن بیزارم این نوع نوشتن چه فرقی داره؟

نمیدونم چه میخوام

اگر به چیزی که می خوام نرسم چی ؟ اگر برسم چی؟

از هدف گذاری میترسم.

چطور بفهمم چه فرقی است میان خواستن چیزی و آماده بودن برای دریافت آن؟

آیا بیش از یک راه برای رسیدن به یک هدف وجود دارد؟

از کجا بدونم در مسیر درست حرکت میکنم؟

. آیا می توانم همزمان بیش از یک هدف داشته باشم ؟

وقتی گیر میکنم چه باید بکنم؟

آیا مهم است چقدر دقیق و مشخص بنویسم؟

چطور رویای خودم را زنده نگه دارم؟

آیا حمایت دیگران مفید است یا باید آن را پیش خودم نگه دارم؟

چه فرقی است میان خیال و تخیل در تعیین هدف؟

چرا می ترسم رؤیای بزرگی داشته باشم و چیزی را که می خواهم درخواست کنم؟

اگر آن را بنویسم و اتفاق نیفتد چی؟

چه کاری باید انجام دهم تا چرخه شکر گزاری کامل شود؟

اهداف خود را بنویسید

ازت می خواهم فهرست اهداف خودت و تنظیم کنی

اگر لازمه به کافه برو یا توی منزل یه لیوان چای بنوش. اگر فکر میکنی لازمه موسیقی مورد علاقه خودت را پلی کن و شروع به نوشتن کن. سعی کن سريع بنویسی. لفتش ندی نگی نمیشه… زیاده خواه باش حتی اگر امکانتات دستیابی به چیزی رو نداری هدف گذاری کن. هر چقدر لازمه طولانی کن فهرست رو… یادت باشه باید قبل از مرگ تمام اهدافی و که قصد رسیدن بهشون داری روی کاغذ بیاری.

یکی از غم انگیزترین جملات عالم این است او، حالا بیا واقع بین باشیم

از قله دماوند بالا برو

یک مدرسه یا بیمارستان وقف کن

پدر یا مادر بهتری شو

برای یک بیماری لاعلاج دارو کشف کن

اختراع خودت و ثبت کن

برو توی تلویزیون

یا هر کار به همین اندازه بزرگی که به ذهنت خطور میکنه رو بنویس

توی طرح سوالات دقت کن که:

  • پول هدف نیست
  • زمان عامل تعیین کننده نیست

 

 

بیشتربخوانید: تعیین کن چی میخوای

بیشتربخوانید: تعیین کن چی میخوای

معجزات

معجزات

یک سوال که در مقدمه بهش اشاره شد این بود که وقتی هدفی را با اعتقاد کامل نوشتی از کجا معلوم در مسیر درست حرکت میکنی؟

تا الان فکر کردی به اتفاقاتی که برات پیش اومده؟ دیدی خیلی جاها میگی شانس اوردم که این اتفاق افتاد وگرنه به هدفم نمیرسیدم… دقیقا صحبت از همینه

گاهی در یه آگهی به شکل معجزه آسایی یه ماشین یا وسیله ی منزلی که دلت میخواست رو پیدا میکنی یا توی مصاحبه ی کاری ای که فکر نمیکنی قبول میشی و به کار دلخواهت میرسی… معجزه هارو دست کم نگیر.

معجزه ها این شکلی نیستن که یه کیف پول از آسمون بیفته یا لاتاری برنده بشی. معجزه ها اکثرا حتی به چشمتم نمیان…

واقعیت اینه که یک هدایت مستقیم و شخصی وجود داره ولی به چشم ما نمیاد اگر متوجهش بشیم میگیم تصادفیه یا اتفاقیه. در بهترین حالت میگیم شانس آوردیم. دقت کن که این ها تکه های پازل و بخشی از یک الگو هستند؛ که بهتره بهشون معجزه بگیم. زمانی که حوادث با خوش شانسی با هم تلاقی میکنند؛ برخی بر این عقیده اند که ما امواج انرژی یا نوعی ارتعاشات از خود ساطع می کنیم که باعث جذب افراد و راه حل ها به طرف ما می شود. خیلی از افراد مذهبی هم بهش میگن امداد الهی بستگی به شما داره…

در کل که هم ما مسول رسیدن به هدفمون هستیم و هم قدرتی برتر ناظر و مراقب تک تک ماست.

وقتی مینویسیم پیامی برای عالم ارسال می کنیم، که من آمادم و دنیا پاسخ میده «متوجه شدم و بیا روش کار کنیم.»

وقتی رؤیاها و آرزوهاتون رو می نویسید مثل اینه که تابلویی بردارید، که رویش نوشته که منم کاندید این جایگاه هستم. نوشتن اهداف روی کاغذ بخشی از مغز شما موسوم به دستگاه فعال ساز شبکه ای را در حالت آماده باش قرار میده تا به هدفتون برسی. در انتهای پایه مغز حدوداً به اندازه یک انگشت کوچک، گروهی سلول قرار داره که وظیفشون طبقه بندی و ارزیابی اطلاعاته. اسم این مرکز کنترل دستگاه فعال ساز شبکه ای (آر ای اس) هست. اطلاعات اضطراری رو به بخش فعال مغز و اطلاعات غیر اضطراری را به بخش نیمه هوشیار ارسال می کنه. دستگاه فعال ساز شبکه ای مغز را در حالت هوشیار قرار میده و اون رو آماده نگه می داره

کمک مغز

مثال بزنم که راحت تر درک کنی: گریه ی کوچولوهای شما، از اتاقی در انتهای راهروه شما رو بیدار میکنه اما سرو صدا های بی اهمیت اونقدر برای شما مهم نیست. این سیستم سروصداهای بی اهمیت شبانه رو می سنجه. صداهایی مثل چکه کردن شیر آب صدای جیرجیرک ها با صدای تردد ماشین ها و با حذف موارد غیر اضطراری، شما رو فقط در موارد اضطراری از خواب بیدار میکنه. اما وقتی بچه ها گریه میکن، شما در کسری از ثانیه روی تخت صاف می نشینید کاملا هشیار و آماده برای نجات نوزاد.

قوی ترین و آشناترین مورد از کار سیستم محرک شبکه ای، تجربه ای است که همه داشتیم وقتی جای شلوغ کسی اسم مارو صدا میکنه متوجه میشیم. این نمونه بارزی است از مکانیسم نظارتی شما، با دستگاه فعال ساز شبکه ای شما. در عمل شما فوراً روی چیز خاصی که براتون مهمه متمرکز میشوید، حتی اگر مشغول صحبت کردن هم باشید، اگر کسی اسمتون رو صدا کنه میفهمید؛ اما به سرو صدا ها بی توجهید.

دستگاه فعال ساز شبکه ای برای مغز مثل یک سیستم فیلتر کننده عمل میکند. نوشتن باعث نصب فیلتر میشود و چیزهایی شروع به پدیدار شدن میکنند که به سیستم فیلتر کننده شما مربوط می شود. اگر کفش خاصی خریدید وقتی پای کسی ببینید زود متوجه میشوید. این کفش هست که باعث میشه نسبت به برخی چیزها در محیط پیرامون خود هوشیار شوید. نوشتن باعث فعال شدن دستگاه فعال ساز شبکه ای میشود که به نوبه خود پیامی را برای قشر مخ می فرستد بیدار شو! حواست و جمع کن! این جزء خاص را در نظر بگیر وقتی هدفی و مینویسی مغزت اضافه کاری می کنه و بهت برای رسیدن بهش کمک میکنه و اینطوری نسبت به نشانه ها و علائم هوشیار میشوی.

سرمایه گذاری

 میتونه زمان پول و توجه شما باشه. هنوز سره موضوع اصلی معتقدیم که بنویسید تا اتفاق بیفته اما چرا وقتی ما تو مسیر رسیدن به یک هدفیم روی اون کار نکنیم؟ چرا اصلا یک بازاریاب استخدام نکنیم؟ اگر هدف گذاری کردیم میتونیم کمی سرمایه بهش تزریق کنیم.

شاید بپرسی از کجا؟ یا چه کسی رو استخدام کنم… بیا و از همه ی منابع استفاده کن. توی تمام پلتفرم های جذب و استخدام آگهی بده اصلا ممکنه حتی دوست خودت رو استخدام کنی اما کارهای دیگه ای که کردی رو بی ارزش نشمار. تو با این کارها نوشتن رو تبدیل به رسیدن به اهداف میکنی؛ که موجب تلاقی حوادث میشه. این کار احتمال ایجاد اتفاقات خوب رو افزایش میده و خودت هم مطمئن میشی که این رویا دیگه عملیه.

مدرسه کسب و کار هانوتا با ارائه ی آموزش های تکمیلی در همه ی حوزه ها سعی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با ایجاد یک اکوسیستم بتوانند محصولات و خدمات خود را ارائه کنند. در صورت تمایل به ثبت نام یا درخواست مشاوره ی رایگان میتوانید اطلاعات خود رو برای ما ارسال کنید کافیست بر روی گزینه ی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

hanotacrm

اشتراک در
اطلاع از
guest
نام دوره
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x