هانوتا

فهرست

خانه » ذهنیت پول ساز » 3 قدم تا رسیدن به هدف
20 آذر 1401

3 قدم تا رسیدن به هدف

3 گام تا موفقیت

تا اینجای کار قدم های مهمی برای رسیدن به هدف در کنار هم برداشتیم. فقط 3 تا قدم دیگه مونده تا هر چیزی که نوشتی تحقق پیدا کنه که اسمشو گذاشتیم 3 قدم تا موفقیت

بیشتربخوانید: برنامه ریزی تا موفقیت

بیشتربخوانید: برنامه ریزی تا موفقیت

فهرست مطالب

گروهت رو بساز

اگر برای رسیدن به هدفی خیلی جدی هستی، توی قدم اول تصمیم قطعی بگیر و با افراد همفکرت صحبت کن تا انگیزه ی بیشتری بگیری. با افراد همفکر گروه تشکیل بده و در این گروه وظایفی مشخص کنید. اینطوری میتونی پیشرفت خودتو لمس کنی. در کافه با دوستانت قرار بزار و وقت شناس باش. روی گزارش های فعالیت هات تمرکز کن و به ندرت مسائل شخصی را مطرح کن. البته باز دست خودته، که تصمیم بگیری با چه میزان صمیمیتی نتیجه بهتر فعالیت گروهیتون بیشتر میشود. یک روز از هفته در یک زمان برنامه ی ملاقات بچینید. هرکسی در حد 10 دقیقه توضیح بده چیکار کرده و جمع بندی و وضایف بعدی تنظیم بشه یا هر جوری که شما ترجیح میدهی. سخت نگیر، فرقی نداره از قبل قوانین معینی برای گروهت داشته باشی یا به مرور قوانین تازه ای وضع کنی. منظم شرکت کردن در چنین جمع هایی می تواند راهنمای خوبی برای طی کردن مسیر گام به گام تحقق رؤیاها باشد.

این گروه میتواند دو نفری باشد. ممکن است هر کدام تاخیر داشته باشید لطفا صبور وشکیبا باشید. اگر لازمه موضوعاتی که طبق برنامه نیست در اخر ملاقات مطرح بشه. میتوانید کار سنگین را با تفریح ترکیب کنید. دو مورد را به خاطر بسپارید:

(۱) اگر مسیر درستی را انتخاب کرده باشی، تنها کاری که باید بکنی اینه که به پیشروی ادامه بدهی.

(۲) خوب است کسانی را در کنارت داشته باشی، که بهت ایمان داشته باشند و راهنمایی و ترغیبت کنند.

در دفترچه ی خود وظایفی که در جلسات برای خود مشخص کرده اید را یادداشت کنید؛ تا هفته بعد در مسیر هدف خود باشید. این کار نه تنها تک تک شما را متعهد میکند بلکه باید پاسخ گو هم باشید. پاسخ به این دو سوال الزامی است:

 (۱) در گام بعد چه خواهی کرد؟

(۲) تاکی آن را انجام خواهی داد؟

(3) گزارش فعالیت ها

میتوانی از هم تیمی خودت بخواهی بعد از انجام کار با شما تماس بگیرد. باید تاریخ دقیق مشخص کنید، گفتن جمله ی به زودی یا اگه وقت کنم جواب نیست. بعد از دستیابی به اهداف به سرعت هدف تازه تعیین کنید.

گروه شما باید به شکلی بی چون و چرا از شما جانبداری کند. گروه هدف جای عشق سختگیرانه یا اولتیماتوم دادن نیست گروه هدف جایی است برای بحث و تبادل نظر میان افراد هم سطح، که مقصودی جز تشویق و ترغیب یکدیگر ندارند. برای هر گام کوچک همدیگر را تشویق کنید. یک گروه هدف خوب به جای اینکه روی چیزی که نیست انگشت بگذارد آنچه هست را تصدیق میکند به این ترتیب می توانید ببینید که چگونه همه چیز با هم جور میشود.

از عهده چالش بر آمدن

در مقابل باید از عهده ی چالش ها برآیید پس آسان نگیرید. از همدیگر توقع بالایی داشته باشید. همدیگر را ترغیب کنید تا کار انجام نشدنی را انجام دهید طوری که انگار حقیقت محض را بیان می کنید.

حسی به هم تیمی خود منتقل کن که وقتی یک آدم دیگر به او اعتماد دارد؛ چرا خودش نداشته باشد؟

هر چه جلسات گروهی تداوم بیشتری داشته باشد؛ میتوانید نقش بیشتری در کمک به یکدیگر ایفا کنید. میتوانید همدیگر را به یاد پیروزی های گذشته بیندازید و آن را مبنایی برای پیروزی های آینده قرار دهید. این کارها وقت می برند. پیروزی ها نشان دهنده ی زحمات شماست. تمام تیک هایی که کنار وظایفتان زده اید را نگاه کنید تا متوجه شوید چگونه یه این نقطه رسیده اید. موفقیت و رسیدن به هدف امری تدریجی است که معمولا ما را غافلگیر می کند. مهم این است که کاری بکنیم، هر کاری که ما را پیش ببرد و رویاها را در دستگاه فعال ساز شبکه ای زنده نگه دارد به نحوی که نسبت به نشانه ها حساس باشیم و شواهد را جمع آوری کنیم موفقیت میرسد و چنان غرق پیروزی می شوی که شاید اصلا فراموش کنی زمانی فکر میکردی غیر ممکن است.

ابتکار عمل داشته باش

قدم دوم داشتن ابتکار عمل هست. وقتی آرزوهات و می نویسی گاهی از جایی که باورت نمیشه کمک میرسد، اما این دلیلی نیست که ابتکار عمل خودت و فراموش کنی، خصوصاً اگر در راه خود با مانع روبرو شدی. باید یاد بگیری که لحظه های بد را نادیده بگیری و لحظه های خوب را تقویت کنی و به خاطر بسپاری. وقتی چیزی را می نویسی دانسته های خود و بنابراین خواسته های خودتو تعیین میکنی. تا ندونی چی میخواهی نمیتونی بهش برسی. نوشتن باعث میشه تصور روشنی از خواسته ات پیدا کنی. خدا میتواند چیزی و که می خواهی بهت بده اما؛ خودت باید به روشنی بدونی که چی میخواهی و نوشتن تذکریه که میگویی اولین قدم به عهده ی ماست.

مقاومت کن

مقاومت کن

وقتی احساس میکنی در برداشتن قدم بعدی برای رسیدن به هدف خود تعلل میکنی به سادگی ممکنه این تعلل و به گردن برنامه زمانی خسته کننده یا همکاری نکردن دیگران بیندازی، اما این شما هستی که راه خودتو برای رسیدن به مقصود سد کردی. اجازه بده ببینیم چرا اینگونه است. وقتی هدفت و مینویسی اون رو جلوی خود قرار بده تا همیشه متوجهش باشی. شاید اول بگی مشغله های زیادی داری و این مشغله ها مانع از رسیدنت به رویاهات میشن؛ اما اگر با خودت صادق باشی میبینی که، خودت مانع دستیابی به اهدافت هستی. مقاومت بی دلیل نیست و راه خلاصی از اون رفتن به فراسوی مقاومت است و نه صرفاً غلبه بهش.

شروع به نوشتن کن و شگفت زده شو وقتی کلمات رو کاغذ می آیند. شاید فکر کنی دلیل شکست هات نیروهای خارجی بوده مثل: فشار کار، خالی بودن حساب بانکی، عدم حمایت خانواده یا همسر ادامه بده. اون را به گردن دیگران و شرایط بینداز. با اینها شروع کن تا از فکرت خارج شوند و بعد آنقدر به نوشتن ادامه بده تا به حقیقت برسی. اینم از قدم آخر… بهت قول میدم رسیدن به هدف قطعیه.

بیشتربخوانید: شکرگزاری

بیشتربخوانید: شکرگزاری

مرور تمرین های بخش برنامه ریزی تا موفقیت

تشکیل گروه

گروهی وتشکیل بده که باهات هدف مشخصی دارند. برای انجام این کار روش درست و غلط وجود ندارد. در حالیکه به تدریج به سوی هدف گام بر می دارید همدیگرو تشویق کنید. هر هفته از همدیگر بپرسید تا هفته دیگر برای نزدیک شدن به هدف خود چه کار میخواید کنید.

مرور موفقیت ها

یک از موفقیت ها در زندگیتو شرح بده و از خودت بپرس:

جای من در این معادله کجاست؟

برای کمک به تحقق این هدف چه کاری انجام دادم؟

آیا ابتکار عمل ئر این موفقیت در دست من بود؟

مقاومت بی دلیل نیست

در زندگیت در برابر چه چیزی مقاومت می کنی؟

چه کاری است که از انجامش سرباز میزنی؟

دلایل نهفته در پس امتناع کردنت و بنویس.

 چرا از پیشروی احساس خطر میکنی؟

چه چیزی در شماست که باعث میشه از برداشتن قدم بعدی طفره بری؟

مدرسه کسب و کار هانوتا با ارائه ی آموزش های تکمیلی در همه ی حوزه ها سعی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با ایجاد یک اکوسیستم بتوانند محصولات و خدمات خود را ارائه کنند. در صورت تمایل به ثبت نام یا درخواست مشاوره ی رایگان میتوانید اطلاعات خود رو برای ما ارسال کنید کافیست بر روی گزینه ی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

hanotacrm

یک پاسخ به “3 قدم تا رسیدن به هدف”

  1. علیرضا قزوینی گفت:

    وقت بخیر عزیزان گروه هانوتا بنده آموزش‌های گوناگونی در مورد جذب ثروت دیده ام . ولی راهنمائی های استاد محمدی واقعا عالی ، علمی و کاملا منطقی است. لازم به توضیح میدانم که وقتی شما فرکانس فکری خود را عوض میکنید . نعمات و الطاف الهی بطور آرام آرام وارد زندگی شما می‌شود.طوریکه نه به چشم خود و نه چشم اطرافیان دیده‌ می‌شود. کشورهای استعمارگر چون انگلستان در نظم نوین جهانی قصد دارند همواره ذهن فقیر را وارد اذهان مردم جهان سوم وارد کنند ولی من به سهم‌ خود با دیدن جلسات با ارزش گروه هانوتا و نت برداری سعی میکنم مغز فقر آلوده خود را عوض کنم . از همه دوستان خواهش میکنم‌ این بسته با ارزش را خریداری و استفاده نمایند . فرصت زندگی یک‌بار به هر انسانی داده می‌شود پس بیایید با کسب ثروت جهان پیرامون خود را آباد کنیم . بی پولی و فقر عزت و شرف انسان را از وی می‌گیرد. سلامتی و ثروت را برای تمام مردم کشورم خواهانم . شما را به دستان پر قدرت لایتناهی خداوند امانت میدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader