هانوتا

فهرست

خانه » ذهنیت پول ساز » نوشتن فهرست روزانه برای موفقیت
20 شهریور 1401

نوشتن فهرست روزانه برای موفقیت

برنامه ریزی برای موفقیت

هر روز قرارها خریدها و فعالیت های خودت رو یادداشت کن. شاید کسل کننده به نظر برسه اما سعی کن چیزی بنویسی که شمارو انسان بهتری کنه. برای انتهای روزت تعیین هدف کن. روز رو با نوشتن فهرستی آغاز کن که یادآوری باشه برای وقت گذرانی شما. هر چه آگاهی بیشتری از فهرست روزانه داشته باشی زندگی با معناتر میشه. افکارت رو تحت کنترل بگیر و به جایی که میخوای هدایت کن. زمان حال را با تمام وجود احساس کن. وقتی غرق افکار خود میشویم خودمان را از اینجا و اکنون جدا کرده ایم.»

بیشتربخوانید: استمرار در مسیر موفقیت

بیشتربخوانید: استمرار در مسیر موفقیت

فهرست مطالب

فهرست روزانه

به فهرست های روز قبل نگاه نکن مگر اینکه نیاز به کمک داشته باشی. نوشتن یک فهرست بهت کمک میکنه که با ابزارها، اصول و روش های زندگی روزانه هماهنگ باشی. کمتر حرف بزن و بیشتر گوش بده و اجازه بده نتایج بلند تر از کلمات فریاد بزنن. جوری رفتار کن مثل اینکه مهم ترین آدم روی زمین هستی. حس کن تمام عالم روی تو جریان داره. کاری کن که هرچقدر خرج کنی دنیارو ثرتمندتر کنی و چند برابرش به خودت برگرده.

جملاتی که توی فضای مجازی میبینی و خوشت میاد رو یادداشت کنید.

زمان چند رنگ است

زمان بسته به اینکه در حال انجام چه کاری هستی و چه مشغله ای داری به شکل متفاوتی میگذرد وقتی بدون مزاحمت روی چیزی کار میکنی و کاملا تمرکز داری ساعت ها ممکن است چنان به سرعت بگذرد که گویی چند دقیقه گذشته است. در این حالت همزمان هم در بی نهایت و هم در یک لحظه زندگی می کنی. شما در زمان چندرنگ زندگی میکنی که بر ارزش و تنوع زندگی شما تاثیر میگذارد.

یک مشغله برای خودت بساز که ثمر بخش باشه. هر بار یک کار را تا آخر انجام بده مگر اینکه از قبل برای انجام کارهای مختلف برنامه ریزی کرده باشی. خداوند تمام چیزهایی را که بخواهی و آرزو کنی به شما میدهد. اگر فکر میکنی همه ی این ها تصادفی است پس دست از تلاش بردار، چون شما هیچ تسلطی روی آن نداری. این به معنای پذیرش مطلق سرنوشت است اما مطمئن باش، که تو هم در نوشتن سرنوشت خودت دست داری. پذیرای اتفاقات و جریان زندگی باشی هدفمند عمل کن چون خداوند برای شما آن را فراهم میکند. چیزهایی را که بخواهی میتوانی جذب کنی پس شروع کن به نوشتن فهرست روزانه.

اگر در آرزوی چیزی هستی میتوانی بر سلسله احتمالات تأثیر بگذاری. شما هم میتوانی احتمالات را بچرخانی تا شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را به واقعیت تبدیل کنی.

اولویت های خودت رو انجام بده، اما خودت رو محدود نکن. خودت را به جریان زندگی بسپار و به پیشامدهای جدید اجازه وقوع بده و وقتی اتفاق می افتند به آنها جواب بده.

خیلی هم به صورت صفر و صدی به اولویت ها نپرداز. اگر تمام روز خود را برنامه ریزی کنی وقتی برای انجام کارهای في البداهه نخواهی داشت. وقتی اتفاق تازه ای میافتد که ارزش زیادی برایت دارد (یعنی با ارزش تر از کار مورد نظرته) کار جدید و انجام بده، بنابراین وقتی از خانه خارج میشی خودت و محدود نکن.

فقط در جریان زندگی باش بدون اینکه توقع پاداش از دیگران یا موقعیت ها داشته باشی در غیر این صورت ممکن است محدود به چیزی بشی که آن موقعیت ها و افراد به شما میدهند. اگر از قبل برنامه سخت و مشخصی داشته باشی، این برنامه سد راه شما میشود. اما اگر آماده پذیرش تمام احتمالات موجود با هر آنچه از تعامل شما با دنیا حاصل می شود باشی شاید چیزهای به مراتب بیشتری یاد بگیری.

دو قانون رو هر روز برای خودت بزار

باید روی افکارم نظارت داشته باشم

 در حال زندگی میکنم چون آینده ی من در گروی حالِ

دلیلی نداره احساس گناه کنی چون در این صورت قانون اول رو میشکنی و بر افکارت نظارت نداری. همچنین احساس گناه برای گذشته است و در قانون دوم شما قول دادی به خودت که در حال زندگی کنی نه در گذشته. زندگی در اینجاست. هر چه لحظه حال را بزرگ تر کنی زندگی پربارتر می شود.

ما برای تمرکز روی اهداف به فهرست روزانه احتیاج داریم. این فهرست باید به شکلی پیش برود که دیگه نیازی به نوشتن هر روز اون نباشه جایی که این اهداف روزانه اصول زندگی ما را تشکیل دهند. وقتی برای نخستین بار چیز تازه ای را یاد میگیریم با آن اصلا احساس راحتی نمی کنیم فقط زمانی راحت تر میشود که آن را مدتی انجام دهیم، تا جایی که میتوانیبدون فکر کردن برانامه ات را انجام بده. هر کاری را بیشتر انجام بدی خیلی زود تبدیل به یک عادت می شود.

رانندگی مثال خیلی خوبیه. کسانی که تازه رانندگی یاد میگیرند باید به همه چیز توجه کنند. اما بعد از مدتی اصلا در فکر کاری که میکنند نیستند و این عمل را به شکلی کاملا خودکار انجام می دهند. «فهرست اهداف به شما یادآوری میکنه که می خواهی چه جور انسانی باشی». فهرست اهداف یک چتر حمایتی است که به تدریج نوعی نگرش و زیربنا به وجود می آورد.

روی هم چیدن اهداف بالا بردن موانع

هدف

شما می توانی همزمان بیش از یک هدف داشته باشی و اجازه بدی که پیروزی در هر هدف پایه ای برای دیگر موفقیت ها باشد. هرگاه بر یک ترس غلبه میکنی یا به مهارتی دست می یابی نتیجه اش رو در زندگی خودت میبینی. شاید برای یک هدف تلاش کنی اما دو اتفاق قشنگ برات بیفته. مثلا هدف شما میتونه کاهش وزن باشه و در پایان کار شما فردی باشی که هم رژیم گرفته و هم ورزش کرده است. موفقیت ها اهرمی برای موفقیت های بعدی هستند. برای این کار میتونی موفقیت هات رو جلوی چشمت بزاری. مثلا اگر تونستی کاره شگفت انگیزی کنی اون رو به خودت یادآوری کن. منی که میتونم کیک درست کنم پس چرا نتونم باریستا بشم؟ یا کسی که زبان انگلیسی بلده اسکیت سواری براش کاری نداره…. از جملات جادویی استفاده کن. شاید بگی که، این یک قیاس مع الفارغ است؛ یعنی مقایسه دو کار که شباهت های اندک و تفاوت های بزرگی دارند. اما واقعیت اینه که شما از کشوری که انسان را به کره ی ماه میفرسته میتونی توقع بیشتری برای از بین بردن گرسنگی جهانی را داشته باشی.

همین رابطه اسرار آمیز نیز میان تمام نوشته هات وجود داره. همزمانی بر تمام عرصه های زندگی تأثیر می گذارد. معجزات رخ میدهد به شکلی که شگفت زده شوی.

انجام کارهایی که فکر میکنی ممکن نیست، در حقیقت ایستادن جلوی محدودیت ها و باورهای کودکی است. ما به عقب بر میگردیم و محدویتهای دوران کودکی را نقض میکنیم و قوانین را دوباره می نویسیم نباید بترسی از اینکه در آغاز چندان موفقیتی کسب نکنی و خودت و به خاطر چنین جرأتی تشویق کن. همه ی ما به موانع برمیخوریم؛ کاری که برای یک نفر آسان است چه بسا برای دیگری سخت ترین کار دنیا است.

بیشتربخوانید: سه قدم تا موفقیت

بیشتربخوانید: سه قدم تا موفقیت

مرور تمرین های بخش برنامه ریزی تا موفقیت

اهداف و اصول خودت را هر روز بنویس تا روی زندگیت تأثیر بگذارد. نوشتن فهرست رو مثل مسواک زدن، در نظر بگیر و این کار را مثل یک عادت روزانه انجام بده. برای روزی که در پیش داری آماده و هوشیار باش. فهرست شما امری شخصی است و فقط برای شما معنا و کارکرد دارد.

فهرستی از چیزهایی که برایت معنا دارد تهیه کن. برای ایده گرفتن از کتاب هایی که میخوانی یا گفتگوهایی که با دیگران داری و کلاس هایی که شرکت میکنی استفاده کن. جملات بامعنا و مفاهیم جذاب را یادداشت کن.

فهرستی از موفقیت های الهام بخشت تهیه کن. فرقی نمیکنه مربوط به یک هفته پیش باشه یا دوران کودکی.

همین امروز برای غلبه بر یکی از ترس های دوران کودکیت تلاش کن. ترجیع بند خودتو بساز: «کسی که توانست آن کار را بکند می تواند هر کار دیگری را هم انجام دهد.»

اگر تا کنون هدفی را نوشتی و موفق نشدی. هدف بزرگتری را بنویس تا در راه رسیدن بهش، هدف اولت هم محقق بشه.

مدرسه کسب و کار هانوتا با ارائه ی آموزش های تکمیلی در همه ی حوزه ها سعی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با ایجاد یک اکوسیستم بتوانند محصولات و خدمات خود را ارائه کنند. در صورت تمایل به ثبت نام یا درخواست مشاوره ی رایگان میتوانید اطلاعات خود رو برای ما ارسال کنید کافیست بر روی گزینه ی درخواست مشاوره رایگان کلیک کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

حتما در بخش دیدگاه نظرات خود را برای ما بنویسید.

به سوالات شما ظرف یک روز پاسخ داده میشود.

Twitter
Telegram
WhatsApp

بیشتربخوانید: استمرار در مسیر موفقیت

hanotacrm

اشتراک در
اطلاع از
guest
نام دوره
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x